Liugong 924E również do rozbiórki

Data publikacji:
Liugong 924E również do rozbiórki

Koparka Liugong 924E spełnia surowe europejskie przepisy dotyczące bezpieczeństwa użytkowania.

Chińska koparka Liugong 924E spełnia surowe europejskie przepisy dotyczące bezpieczeństwa użytkowania i posiada w tym celu chociażby system ostrzegawczy szybkozłącza, ostrzeganie o pieszych czy alarm przeciążenia. Jest to model bardzo dobrze przystosowany do prac budowlanych, a zwłaszcza wyburzeń, gdzie dysponuje całą gamą dedykowanego osprzętu. Za napęd koparki odpowiada 6-cylindrowy silnik Cummins o mocy 119 kW, który spełnia wymagania normy emisji spalin Stage IV.

Zastosowano tutaj system EGR z chłodzeniem oraz najnowszą technologię AdBlue. Opatentowany turbodoładowywacz VGTTM Cummins precyzyjnie reguluje przepływ powietrza do silnika, co wpływa na jego wydajność, zapewniając jednocześnie doskonałą ekonomikę zużycia paliwa. Moc silnika można również dostosować w 6 trybach roboczych koparki. System hydrauliczny koparki Liugong wykorzystuje ujemny przepływ, który optymalizuje główne zawory sterujące i pomaga zwiększyć czas cyklu cylindrów.

To prowadzi do poprawy wydajności i wyższej szybkości wykonywanych prac. Układ hydrauliki wykazuje wysoką skuteczność w przekazywaniu mocy silnika podczas robót ziemnych, zapewniając jednocześnie precyzyjne sterowanie niezbędne przy wyburzeniach. W jego skład wchodzą dwie pompy tłokowe o zmiennym wydatku z maksymalnym przepływem 2x224 l/min oraz pilotową pompę zębatą o wydatku 19 l/min.

Komputerowo wspomagany system Intelligent Power Control optymalizuje pracę mechaniki, elektryki i hydrauliki koparki w taki sposób, że  kiedy obciążenie pracy wzrasta, moc silnika i przepływ pompy hydraulicznej reagują, aby sprostać bieżącym wymaganiom. Szybkozłącze Liugong i kątowe szybkozłącze PowerLatch maksymalizują efektywność czasu pracy poprzez umożliwienie szybkiej i łatwej wymiany narzędzi takich jak łyżki, młoty i nożyce.

Jako że koparka 924E może być użytkowana podczas prac rozbiórkowych, posiada zgodność ze standardem ochrony ROPS oraz FOPS. Jej duża powierzchnia szklana, w połączeniu z opcjonalną kamerą 360°, zapewnia bardzo dobry widok na cały obszar roboczy. Wnętrze kabiny jest dobrze wytłumione, można je również całkowicie uszczelnić, co eliminuje pył i zapewnia czyste powietrze podczas np. prac rozbiórkowych. Producent zadbał o operatora, do jego użytku są ergonomicznie rozmieszczone elementy obsługi, system klimatyzacji, monitor LCD zawierający najważniejsze parametry pracy maszyny, a także proste lecz funkcjonalne dodatki, takie jak uchwyty na kubki, schowki czy osobista komora bagażowa.
 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.