[ATB] Aktualności Liugong

Liugong Dressta Machinery - Konferencja na sześćdziesięciolecie

Data publikacji:

Firma Liugong rozpoczyna świętowanie swojego 60-lecia. Pierwszy akt obchodów tego jubileuszu w Europie miał miejsce w… Kielcach, gdzie podczas targów Autostrada-Polska swoje okazałe stoisko zaprezentowała firma Liugong Dressta Machinery. To pierwsza z 20 dużych międzynarodowych imprez związanych z tymi obchodami - właśnie odbyła się w Polsce.

Pierwsza ładowarka kołowa z logiem Liugong zjechała z linii produkcyjnej w Liuzhou w 1956 r. Przez ten czas chiński producent urósł do pozycji jednego z czołowych światowych producentów maszyn budowlanych, który obecnie legitymuje się bogatym asortymentem składającym się z 20 linii produktowych. W ślad za tym idzie sukcesywna budowa struktur produkcyjnych i sprzedażowych oplatających cały świat, w tym kontynent europejski - przed 10 laty uruchomiono struktury Liugong Europe, a od 2017 r. produkcja części maszyn odbywa się w Polsce. W ubiegłym roku firma otworzyła nowe biuro w Warszawie, które jest główną europejską siedzibą, biuro w połączeniu z inwestycjami w fabryce w Stalowej Woli tworzą główną bazę w Europie dla produktów LiuGong, które produkowane są równolegle ze spycharkami i układarkami rur marki Dressta. – Polski i europejski przemysł sprzętu budowlanego charakteryzuje się rosnącą konkurencją, szybką innowacją produktów i bezproblemową obsługą klientów na najwyższym poziomie. Dzięki strategii „tylko importer” potencjał wzrostu LiuGong byłby ograniczony. Dlatego przygotowaliśmy pięciopunktowy plan inwestycyjny, aby zrealizować nasze cele rozwojowe w Polsce i Europie, aby zapewnić wysoki poziom wsparcia i trwałej satysfakcji, jakich oczekują polscy klienci i na to zasługują. Nasze inwestycje w Polsce obejmują ludzi, produkcję, badania i rozwój, dystrybucję i siedzibę regionalną – mówił podczas okolicznościowej konferencji prasowej Dawei He, dyrektor generalny LiuGong Europe.

Gwarancja jakości, wyższa sprzedaż

Firma Liugong konsekwentnie stawia na inwestycje przeprowadzane na rynku polskim. Temu celowi służy rzecz jasna uruchomienie produkcji maszyn Liugonga w Stalowej Woli (są to obecnie koparki gąsienicowe 922, 925 i 936 oraz ładowarka kołowa 856, do której już niebawem dołączy model 835), a także nowego centrum dystrybucji części zamiennych o powierzchni 30 tys. m², w którym mieści się 30 tys. pozycji asortymentowych. – Magazyn centralny części pozwala na skrócenie czasu ich dystrybucji do 24 h. Ma to także duże znaczenie dla sprawnej obsługi serwisowej. A naszą bardzo sprawnie działającą sieć serwisową wyróżnia olbrzymie doświadczenie - są to dilerzy, którzy pracują z nami od wielu lat i mogą liczyć na wsparcie mojego działu, a także konstruktorów czy technologów, którzy są w zasięgu ręki. Zresztą maszyny Liugong zbudowane są z komponentów światowych producentów, jak np. Cummins, Bosch Rexroth czy Kawasaki. Dobrze rozwinięta sieć serwisowa i pewność jakości tych maszyn pozwalają nam zaoferować gwarancję na poziomie 3 lat i 5000 mth – przekonywał Artur Tomaszuk, dyrektor serwisu Liugong w Polsce.
Miarą tych działań są oczywiście wyniki sprzedażowe odnotowywane w Polsce idące również w ślad za działaniami modernizującymi sieć dystrybucji na naszym rynku. – Inwestujemy w naszą sieć dilerską, która jest bliżej klientów i ich potrzeb. Stawiamy na kontrakty serwisowe, nowe modele biznesowe i dystrybucji maszyn. W końcu wielu klientów odchodzi od standardowych zakupów. Wszystko to istotnie wpływa na sprzedaż naszych produktów, która jest znacząco wyższa niż w 2017 r. – stwierdził Jakub Granops, dyrektor sprzedaży Liugong i Dressta na Polskę.

Platynowa seria

Podczas targów Autostrada-Polska w Kielcach firma zaprezentowała linie maszyn „Made in Poland”, czyli spycharki gąsiennicowe, układarki rur, ładowarki kołowe i koparki gąsienicowe. W centrum wydarzeń znajdowała się bez wątpienia 25-tonowa koparka gąsienicowa 925E (podczas targów eksponowano również m.in. spycharkę gąsienicową Dressta TD-15R Extra), zaprezentowana w limitowanej wersji - w kolorze platynowym. Wyprodukowana w Stalowej Woli koparka legitymuje się certyfikatem - maszynowym znakiem jakości przyznanym przez Stowarzyszenie Operatorów Maszyn Roboczych i cechuje się przede wszystkim wyjątkowo masywną budową, którą widać zwłaszcza w przypadku wysięgnika czy ramienia. – Wszystkie elementy metalowe są o około 50% grubsze niż w maszynach konkurencyjnych marek, co ma zapewniać długoletnią, bezawaryjną eksploatację. Poza tym wszystkie skrajne elementy są wykonane ze staliwa, żeby zwiększyć wytrzymałość maszyny. Jeśli chodzi o jakość wykonania, warto zwrócić uwagę na dodatkową płytę z przodu ramienia, która jest dospawana na zewnątrz i usztywnia ramię oraz zwiększa jego trwałość. Poza tym koparka 925E to maszyna spełniająca najbardziej rygorystyczne wymagania jeśli chodzi o komfort, emisję i bezpieczeństwo  – wymieniał zalety Rafał Koźmin z Liugong Dressta Machinery.

Grzegorz Antosik

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.