[ATB] Technika Liugong

Liugong Dressta Machinery - Rozbudowa fabryki

Data publikacji:

Koncern Liugong ogłosił plany rozbudowy zakładu produkcyjnego Liugong Dressta Machinery w Stalowej Woli. Z chińskiej fabryki zostanie tam przeniesiona m.in. produkcja czterech nowych modeli maszyn.

Od kwietnia br. rozpoczyna się produkcja 3 nowych modeli koparek gąsienicowych z serii E (922E, 925E i 936E; masa robocza od 25 do 36 t) dotychczas nie produkowanej w Stalowej Woli oraz ładowarki kołowej 856H (moc silnika 160 kW). Plany producenta zakładają szybkie wprowadzenie do produkcji kolejnego modelu ładowarki kołowej. – Jesteśmy przekonani, że pracownicy naszej fabryki w Stalowej Woli podołają nowemu wyzwaniu – powiedział Teddy Wu, prezes Liugong Dressta Machinery (LDM). – Planujemy wzrost sprzedaży produktów LiuGong na ważnych rynkach europejskich i konsekwentnie będziemy dążyć do uzyskania wiodącej pozycji na rynku urządzeń budowlanych. Osiągnięcie tych celów i realizacja założonej strategii nie byłaby możliwa bez doświadczonej i zaangażowanej załogi, z którą pracujemy w Stalowej Woli – dodaje.

Ambitne cele
Zdaniem koncernu uruchomienie produkcji kolejnych modeli maszyn w Polsce ma poprawić wydajność operacyjną firmy, a wykorzystanie silnego i konkurencyjnego europejskiego łańcucha dystrybucji, skróci terminy dostaw do dilerów, a co za tym idzie także dla klientów. Celem jest również zwiększenie asortymentu produkowanych w Stalowej Woli maszyn, co ma oznaczać poprawę konkurencyjności oferty maszyn spod znaku Liugong Dressta Machinery, a także zwiększenie możliwości ich sprzedaży, a zarazem zwiększenie produkcji.
W ramach realizacji strategii spółka planuje również utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego w Stalowej Woli. Pozwoli to opracowywać i wdrażać nowe rozwiązania, które będą odpowiedzią na zmieniające się potrzeby klientów oraz dostosowywać produkty do rynków w Europie i na całym świecie.
GA
fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.