[ATB] Aktualności Liugong

LiuGong - Konferencja z jubileuszem w tle

Data publikacji:

Tegoroczna Globalna Konferencja Dilerów firmy LiuGong, zorganizowana 13 listopada w zakładzie Changzou pod hasłem „Innowacja tworzy przyszłość”, była dobrą okazją do zaprezentowania osiągnięć tego czołowego producenta maszyn budowlanych i drogowych oraz podzielenia się jego 60-letnim dziedzictwem z ponad 1000 gości z 70 krajów, w tym z przedstawicielami władz, organizacji biznesowych, instytucji finansowych, mediów oraz oczywiście z mocną reprezentacją dilerów i pracowników LiuGong. Spektakularne spotkanie stanowiło też dobry moment do zainaugurowania jubileuszowej trasy z okazji 60-lecia, a także do przedstawienia strategii „Jeden pas i jedna droga”, wpisującej się w wielki międzynarodowy projekt reaktywowania Jedwabnego Szlaku i Morskiego Jedwabnego Szlaku.

Założona w roku 1958 firma LiuGong przeobraziła się z biegiem lat z lokalnego producenta ładowarek kołowych w międzynarodowy koncern oferujący 15 linii produktowych, zapewniający pełną gamę maszyn, serwis i profesjonalną obsługę na całym świecie. W swojej 60-letniej historii firma przeżywała okresy rozkwitu w branży, ale była także świadkiem najtrudniejszych okresów i spadków. – Wszystkie osiągnięcia nie mogłyby zostać zrealizowane bez wytrwałości i innowacji LiuGonga zarówno w technologii, jak i zarządzaniu – podkreślił w swoim przemówieniu na otwarcie Zeng Guang’an, prezes Grupy LiuGong.

Firma światowa

Jeśli chodzi o światową ekspansję, LiuGong posiada obecnie prawie 300 dilerów w ponad 100 krajach na 6 kontynentach, dzięki czemu niezależnie od lokalizacji może zapewnić profesjonalną obsługę, w tym zaopatrzenie w części i serwis. Aby wesprzeć działalność na świecie, LiuGong stworzył globalną organizację obejmującą 12 filii regionalnych, 9 centrów dystrybucji części oraz 3 zagraniczne zakłady produkcyjne.
Swoją pierwszą fabrykę poza Chinami, wraz z centrum badawczo-rozwojowym, LiuGong zbudował w roku 2007 w Indiach, dzięki czemu stał się na tamtejszym rynku dobrze rozpoznawalny. W roku 2012, w wyniku przejęcia cywilnej części zakładu Huta Stalowa Wola oraz marki Dressta w Polsce, firma uruchomiła swoją kolejną zagraniczną fabrykę - LiuGong Dressta Machinery (LDM) w Stalowej Woli, powiększając bazę produkcyjną i sieć dilerską oraz stwarzając jednocześnie idealne podwaliny pod „Ekonomiczny Jedwabny Szlak” w zakresie budowy maszyn. W roku 2017 firma rozpoczęła produkcję seryjną maszyn również w Brazylii.
Po uruchomieniu w 2015 r. supernowoczesnego globalnego centrum badań i rozwoju, LiuGong w sierpniu i wrześniu 2017 r. otworzył swoją nową europejską kwaterę główną oraz europejskie centrum badawczo-rozwojowe w Warszawie, a także zapowiedział zwiększenie mocy produkcyjnych w zakresie spycharek i układarek rur marki Dressta, jak również ładowarek kołowych Tier IV final oraz koparek LiuGong w zakładzie LDM w Stalowej Woli, skąd wysyłane są maszyny na całą Europę. Oprócz tego LiuGong przeniósł do LDM również swoje europejskie centrum dystrybucji części.

Innowacyjne maszyny

Wraz z centrami badań i rozwoju w Stanach Zjednoczonych, Polsce i Indiach oraz centrum projektowym w Wielkiej Brytanii, chiński producent zapewnia obecnie nie tylko silne wsparcie techniczne na całym świecie, lecz także zwiększa innowacyjność swoich produktów. Dzięki temu m.in. ładowarki kołowe z serii H i koparki gąsienicowe z serii E, będące zunifikowanymi pod względem wzornictwa maszynami nowej generacji, zostały bardzo dobrze przyjęte przez użytkowników na całym świecie. Podczas ubiegłorocznej konferencji dilerów LiuGong zaprezentował również rewolucyjną ładowarkę z pionowym podnoszeniem, pierwszą taką ładowarkę przegubową, z geometrią wysięgnika typu „Z” z samopoziomowaniem, z którą pod względem wydajności żadna ładowarka konwencjonalna nie może się równać.

Trasa na 60-lecie

Z okazji przypadającego w przyszłym roku 60-lecia firmy LiuGong, podczas tegorocznego zjazdu dilerów odbyła się ceremonia inauguracji „globalnej rocznicowej trasy objazdowej” (60th Anniversary Global Tour) oraz strategii „Jeden Pas i Jedna Droga”. LiuGong zaprezentował również swoje historyczne modele maszyn i zorganizował zwiedzanie nowoczesnej fabryki w Changzou, produkującej koparki, spycharki i maszyny dla górnictwa, gdzie goście mogli zapoznać się z inteligentnym procesem wytwarzania i z innowacyjnym produkcyjnym parkiem maszynowym.
Jeśli chodzi o globalną trasę (tour) z okazji 60-lecia firmy, objazd wystartuje z Chin i będzie mieć przystanki we wszystkich zagranicznych oddziałach firmy, gdzie odbędą się okolicznościowe obchody oraz nastąpi dalsze wdrażanie inicjatywy „jednego pasa i jednej drogi”.
Wielodrogowy Jedwabny Szlak rozciąga się na bardzo rozległym obszarze zróżnicowanym geograficznie i klimatycznie, stawiając wysokie wymagania maszynom budowlanym. LiuGong, jako producent sprzętu odpornego na ekstremalne warunki, jest w stanie zapewnić kompleksowe, sprawdzone i niezawodne rozwiązania w tym zakresie. A rynek związany z programem „Pasa i Drogi” jest ogromny. Z populacją stanowiącą 63% ludności świata i produktem brutto wszystkich zaangażowanych krajów wynoszącym 23 bilionów dolarów, czyli 29% produktu światowego brutto, otwiera znakomite perspektywy dla wszystkich firm. LiuGong, oferując oprócz pełnej gamy maszyn globalną, inteligentną strategię, mocno angażuje się w kraje Jedwabnego Szlaku i w ich potrzeby. Utrzymuje kurs na otwartość i integrację, wykorzystując miejscowy potencjał i uczestnicząc w lokalnych działaniach, stając się w ten sposób w każdym miejscu prawdziwie lokalną firmą. W rezultacie LiuGong został uhonorowany m.in. w Indiach nagrodą towarzystwa przyjaźni chińsko-indyjskiej, w Indonezji ekskluzywną nagrodą w budownictwie środowiskowym, a w Polsce tytułami „Najlepszego Chińskiego Inwestora” oraz „Solidnego Pracodawcy”.

SS

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.