[ATB] Nowości

LiuGong - Made in Poland

Data publikacji:

W czerwcu chiński LiuGong rozpoczął produkcję swoich maszyn w przejętej od HSW w 2012 roku fabryce w Stalowej Woli, w tym koparek gąsienicowych w popularnych klasach 22, 25 i 36 ton. Powstające w Polsce koparki mają zaspokoić 45% europejskiego popytu na sprzęt marki LiuGong w tym segmencie.

Dzięki produkcji w Stalowej Woli skróci się czas oczekiwania na maszyny (oprócz koparek powstają tu również ładowarki kołowe), a także zwiększy się dostępność części zamiennych, co powinno z kolei skrócić czas napraw i serwisowania maszyn. Atutami przemawiającymi na korzyść koparek LiuGong, oprócz nowoczesnych rozwiązań i prostej, ale solidnej budowy, jest również 60-letnie doświadczenie producenta, 1000-osobowa kadra profesjonalnych konstruktorów oraz stosowane podzespoły renomowanych kooperantów, m.in. silniki Cummins Stage IV/Tier IV final czy układy przeniesienia napędu ZF.

Inteligentna moc

Nowoczesne silniki Cummins QSB6,7 i QSL9 (w modelu 930E) wyposażone w turbosprężarkę VGT o zmiennej geometrii oraz chłodzony układ recyrkulacji spalin (EGR) i najnowocześniejszą technologię SCR, dostarczają dużą moc przy jednoczesnym oszczędnym zużyciu paliwa. Jednak największy udział w ekonomicznej, a zarazem wydajnej i precyzyjnej pracy ma „inteligentny” system sterowania IPC (Intelligent Power Control), zapewniający optymalną współpracę mechanicznych, elektrycznych i hydraulicznych układów koparki oraz pełne wykorzystanie jej możliwości w każdych warunkach. Do funkcji IPS należy m.in. regulacja obrotów silnika, zapewniająca oszczędne spalanie. Jeśli układ hydrauliczny przez sekundę nie otrzyma sygnału z dżojstika, prędkość wału korbowego automatycznie spada o 100 obr./min, a jeśli system nie wykryje aktywności przez 3 sekundy, obroty spadną do biegu jałowego. Testy wykazały, że w ten sposób można w ciągu 2 godzin zaoszczędzić litr paliwa.
Udoskonalona hydraulika zapewnia odpowiedni przepływ oleju przy niższej prędkości silnika, co wpływa na obniżenie zużycia paliwa i hałasu. Wydatek hydrauliki jest zawsze dostosowywany do potrzeb, a wydajną pracę w każdej sytuacji gwarantuje 6 trybów roboczych oraz funkcja czasowego zwiększania siły odspajania (Power Boost). Zwiększony przepływ oleju i wyższa prędkość obrotu nadwozia pozwoliły też na skrócenie o 12% cykli roboczych w porównaniu z poprzednimi modelami L.

Komfortowo i bezpiecznie

Do głównych zalet koparek LiuGong należy komfort. Przestronna, bezpieczna (ROPS/FOPS), dobrze wyciszona, klimatyzowana i amortyzowana, szczelna (nadciśnieniowa, brak zapylenia) kabina oferuje bardzo dobrą widoczność (15% większe przeszklenie niż w poprzednich modelach), dużo miejsca na nogi i przyjazne stanowisko robocze, z ergonomicznymi dżojstikami i innymi elementami sterowania, nie wywołującymi zmęczenia nawet podczas wielogodzinnej pracy. Komfort w zakresie sterowania podnosi dodatkowo możliwość wyboru schematu działania lewego i prawego dżojstika, do których przypisywane są określone ruchy robocze, bez potrzeby przełączania przewodów hydraulicznych. 
Duży wielofunkcyjny wyświetlacz LCD umożliwia monitorowanie parametrów maszyny, w tym m.in. przepracowanych godzin, zużycia paliwa, trybu roboczego, temperatury i ciśnienia oleju hydraulicznego czy terminów przeglądów okresowych.

SS

fot. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.