[ATB] Technika

LiuGong - Na europejski rynek

Data publikacji:

Rynek europejski jest szczególnie wymagający dla producentów maszyn budowlanych z powodu m.in. rygorystycznych norm emisji spalin. Dlatego też firma LiuGong przysto-sowała i stale tworzy produkty dopasowane do potrzeb i wymagań europejskiego (i in-nych) rynku. Przykładem tego jest nowa ładowarka kołowa 856 H.

Nowa maszyna wyposażona jest w cichy i wydajny silnik Cummins QSB6.7 z wtryskiem common rail o mocy brutto 215 KM, spełniający normę emisji spalin Stage IV/Tier IV Final. W celu zapewnienia wysokiego momentu obrotowego w ładowarce zastosowano turbosprężarkę o zmiennej geometrii.

W układzie napędowym wykorzystano nowoczesną technologię ZF – nowa ładowarka posiada oś ZF AP3000 o dużej nośności, zwiększonej o 40% w stosunku do poprzedniego modelu. Belka osi i główny system przekładni są wzmocnione w celu poprawy wytrzymałości. Oś cechuje się dłuższą żywotnością - średni cykl życia wzrósł o 250%. Wydajna przekładnia ZF 4WG200 pozwala na osiągnięcie optymalnej mocy wyjściowej. Automatyczna skrzynia z funkcją zmiany biegów i elektrycznie proporcjonalna dźwignia FNR sprawiają, że operowanie maszyną jest wygodniejsze i mniej męczące dla operatora.

Komfort pracy, łatwa konserwacja

Nowa konstrukcja przestronnej i bezpiecznej kabiny ROPS/FOPS w ładowarce kołowej 856 H pozwala na lepszą widoczność we wszystkich kierunkach. Najważniejsze elementy sterowania są ergonomicznie rozmieszczone, a wnętrze kabiny bardziej wyciszone. Pełny dostęp dookoła kabiny pozwala łatwo usunąć śnieg bądź szron, a funkcję stałej temperatury można regulować automatycznie.

Podobnie jak w innych maszynach LiuGong, konserwacja nowej ładowarki jest prosta i wygodna – użytkownik może dokonać wymiany i kontroli różnych filtrów, w tym paliwa stojąc na ziemi. Odchylana elektrycznie do przodu pokrywa silnika pozwala na wygodny dostęp do punktów serwisowych z poziomu podłoża. Na szybszą konserwację i serwis ma wpływ również możliwość odwrócenia hydraulicznego wentylatora z napędem na czas jego czyszczenia (wtedy odpływy wody i oleju są umieszczone razem).

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.