[ATB] Technika

LiuGong - Sprawnie i efektywnie

Data publikacji:

Wśród koparek gąsienicowych w klasie średniej marka LiuGong ma do zaoferowania m.in. prezentowany podczas ostatniej edycji monachijskiej Baumy 15,4-tonowy model 915E. Maszyna, której elementy składowe stanowią podzespoły renomowanych marek, oferuje dobre parametry i jakość w rozsądnej cenie.

Koparka współpracuje z łyżkami o pojemności 0,36-0,6 m³ (standard – 0,6 m³). Maksymalna siła kopania na łyżce wynosi 89,8 kN (w trybie Power Boost 96,9 kN), a zrywająca na ramieniu – 64,9 kN (70 kN). Model 915E z wysięgnikiem jednoczęściowym o długości 4,6 m oraz z dostępnym w opcji ramieniem o długości 2,9 m (w standardzie wariant 2,5 m), zapewnia głębokość kopania 5,87 m i zasięg na poziomie gruntu 8,6 m. Wysokość skrawania wynosi 8,83 m, a wysokość wysypu 6,4 m.

Siła w terenie

Koparka napędzana jest 4-cylindrowym, 4,5-litrowym silnikiem Cummins QSB 4.5, zapewniającym moc znamionową 84,3 kW/113 KM (moc maksymalna 90 kW/121 KM, przy 2200 obr./min), spełniającym normę emisji spalin Stage IV/Tier 4 Final. Maksymalny moment obrotowy wynosi 470 Nm (przy 1500 obr./min). Układ jezdny z gąsienicami o standardowej szerokości 600 mm (opcja - 700 mm) zapewnia zdolność pokonywania wzniesień do 35°/70% oraz bardzo dobrą trakcję i siłę uciągu (124 kN), co jest przydatne zwłaszcza w trudnym terenie. Dwuzakresowa przekładnia umożliwia poruszanie się koparką z prędkością do 6 km (pierwszy bieg - 3,5 km/h).
Aby zamienić nieco ponad 15-tonową maszynę w efektywną i sprawną koparkę sprawdzającą się na placu budowy, nie sposób pominąć wydajnego układu hydraulicznego. W przypadku koparki 915E jest to bez wątpienia silny punkt, który zasilany jest podwójną pompą tłoczkową o zmiennym wydatku, maksymalnie do 2x120 l oleju na minutę, która tłoczy olej pod ciśnieniem 34,3 MPa (układ roboczy). Układ uzupełnia zębata pompa sterowania (19 l/min).
Nie mniej uwagi konstruktorzy LiuGonga poświęcili zapewnieniu wysokiego komfortu i ergonomii miejsca pracy operatora. Ma on bowiem do dyspozycji przestronną, komfortową, klimatyzowaną i dobrze wyciszoną (70 dB) kabinę z wygodnym fotelem i przyjaźnie rozmieszczonymi elementami roboczymi, dzięki czemu praca może być mało wyczerpująca. Koparkę 915E charakteryzuje również łatwy dostęp (z poziomu gruntu) do silnika oraz innych newralgicznych punktów, za czym idzie wygodna obsługa serwisowa.

GA

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.