[ATB] Aktualności

LiuGong - Udziały w palownicach

Data publikacji:

Pod koniec ub. roku LiuGong (Guangxi LiuGong Machinery) ogłosił bezpośrednie przejęcie 51% udziałów firmy Jintai (Shanghai Jintai Engineering Machinery), należącej od 2011 roku do korporacji Guangxi LiuGong Group, macierzystej dla spółki LiuGong. Warta 546 mln chińskich juanów transakcja (85 mln USD przy umowie) pozwoli uzupełnić portfolio oferowanych produktów firmy LiuGong o maszyny do palowania i szczelinowania, będące domeną przedsiębiorstwa z Szanghaju.

Jintai jest jednym z wiodących przedsiębiorstw w branży fundamentów palowych, a także chińskim pionierem, który rozpoczął prace badawczo-rozwojowe i sprzedaż na tamtejszym rynku wiertnic oraz hydraulicznych chwytaków do ścian szczelinowych. Firma opracowała pełną linię maszyn do fundamentowania, obejmującą ponad 70 modeli w 16 seriach, w tym chwytaków do ścian szczelinowych, palownic, różnego rodzaju wiertnic, stanowiących obecnie podstawowy asortyment tej marki.
Maszyny Jintai znajdują szerokie zastosowanie przy budowie linii kolejowych i metra, autostrad, mostów, zapór czy portów. Przez wiele lat firma, ze swoimi chwytakami do ścian szczelinowych z serii SG oraz wiertnicami SC i frezarkami SX, była w Chinach numerem 1, wypełniając luki w tym segmencie rynku sprzętem wysokiej wydajności.
Przejęcie udziałów w Jintai pozwoli uzupełnić ofertę produktową firmy LiuGong, która będzie uczestniczyć w badaniach i rozwoju, produkcji, sprzedaży i serwisie nowego asortymentu do palowania i szczelinowania, zapewniając klientom pełen dostęp do nowej technologii oraz zwiększając swoje zaangażowanie rynkowe na całym świecie. Z kolei firma Jintai skorzysta na połączeniu z globalną siecią biznesową i bazami klientów LiuGong, co powinno zapewnić znaczny wzrost światowej sprzedaży i poprawę rentowności obu firm.

SS

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.