[ATB] Technika Liugong

LiuGong/Waryński Trade - Wkrótce produkcja w Polsce

Data publikacji:

Podczas tegorocznych targów Autostrada-Polska w Kielcach, na stoisku firmy Waryński Trade eksponowane były m.in. nowe koparki LiuGong z serii E, które będą produkowane w Polsce. Maszyny zostały wprowadzone na rynek europejski około 2 lata temu.

W tym roku zostanie w Polsce uruchomiona produkcja m.in. trzech modeli koparek gąsienicowych z serii E - 922E, 925E oraz 936E, o masie odpowiednio 22, 25 oraz 36 t. W koparkach zastosowano komponenty z górnej półki, dzięki czemu maszyny są praktycznie bezawaryjne. Modele z serii E cieszą się ogromnym powodzeniem nie tylko na rynku chińskim, ale i światowym. W USA i Wielkiej Brytanii w tym roku sprzedano w sumie około 300 sztuk tych maszyn. Koparki swoją charakterystyką pracy i walorami technicznymi nie ustępują maszynom najbardziej znanych producentów. Są przy tym bardzo przystępne cenowo, co jest ważne dla polskiego klienta - mówi Robert Kędzierski, prezes zarządu firmy Waryński Trade, dystrybutora marki LiuGong na polskim rynku.
Przedstawicielem wspomnianej serii jest model 925E, z 6-cylindrowym silnikiem marki Cummins o pojemności 6,7 l i mocy brutto 142 kW/190 KM, przy 2000 obr./min. Jednostka spełnia normę emisyjną Tier 4 Interim/Stage IIIB. Układ hydrauliczny zapewnia maksymalny przepływ na poziomie 480 l/min (pompa pilotująca 19,6 l/min).
Maksymalne parametry układu roboczego maszyny to: głębokość kopania - 6925 mm, głębokość wykopu z pionową ścianą - 5795 mm, zasięg na poziomie gruntu - 9685 mm, wysokość skrawania - 9865 mm, wysokość wysypu - 6920 mm. Długość ramienia wynosi 2980 mm. Jego siła zrywająca (przy ciśnieniu roboczym 34,3 MPa) to 124 kN, natomiast w trybie Boost (37,2 MPa) 134 kN.
Standardowa łyżka ma pojemność 1,2 m³, a w opcji dostępne są łyżki o pojemności 1 - 1,3 m³. Siła zrywająca łyżki wynosi 165 kN, a w trybie Boost 179 kN.
Koparka może poruszać się z maksymalną prędkością 5,9 km/h. Zdolność pokonywania wzniesień to 70%, natomiast siła uciągu wynosi 229 kN. Gąsienice podwozia składają się z płyt o szerokości 600 mm. Liczba płyt gąsienicy wynosi 51, rolek jezdnych jest 9, a kół nośnych - 2.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.