[ATB] Technika Liugong

Liugong/ZF - Nowa, własna przekładnia BP230

Data publikacji:

Spółka Liuzhou ZF Machinery, wspólne przedsięwzięcie chińskiego koncernu Guangxi Liugong Machinery i niemieckiej firmy ZF Friedrichshafen, ogłosiła zawarcie umowy na produkcję przekładni nowej generacji – modelu BP230. Dzięki temu LiuGong uzyskuje dostęp do własnej transmisji, która ma zostać wprowadzona do produkcji w listopadzie br.

Prace badawczo-rozwojowe rozpoczęły się w Liuzhou ZF Machinery w 2016 r. – w tym czasie wyprodukowano 15 prototypów dopuszczonych do testów niezawodności. Nowa skrzynia biegów jest zmodernizowaną wersją przekładni WG200 i zastępuje przekładnię Egropower firmy ZF. Dostępna jest w opcji dla cztero- i sześciobiegowych automatycznych skrzyń biegów – znaleźć ma zastosowanie w ładowarkach kołowych i równiarkach marki LiuGong.
Przekładnia BP230, opracowana na bazie produktów z serii Ergopower, została dostosowana do zwyczajów chińskich operatorów, co sprawia, że obsługa jest bardziej komfortowa, a montaż i konserwacja łatwiejsza. Nowa przekładnia jest bardziej kompaktowa, ale według deklaracji producenta pozwala osiągnąć maszynie wyższą prędkość, przy zachowaniu takiej samej efektywności. Wnętrze skrzyni biegów jest napędzane przez koła zębate walcowe, co zapewnia stabilną jazdę i niższy poziom hałasu. Komfort zmiany biegów poprawia również nowy zawór proporcjonalny i zoptymalizowane programy sterowania. Warto dodać, że możliwe jest zdalne monitorowanie stanu pracy skrzyni biegów i rozpoznawanie błędów w funkcjonowaniu za pomocą GPS.

GA

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.