[ATB] Technika volvoŁadowarki kołowe

Load Assist w standardzie od Volvo CE

Data publikacji:

Od stycznia br. firma Volvo Construction Equipment wprowadza system Load Assist jako standardowe wyposażenie ładowarek kołowych oferowanych w Europie. Load Assist dostępny jest w ładowarkach kołowych od modelu L120H do L260H (w modelu L110H będzie jako opcjonalne wyposażenie) i w założeniu ma znacząco podnieść wydajność pracy maszyn Volvo.

System Load Assist współpracuje z montowanym seryjnie w nowych ładowarkach wyświetlaczem Volvo Co-Pilot. Jest to 10-calowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości, który prezentuje w czasie rzeczywistym niezbędne dane dotyczące maszyny. Dzięki temu zwiększa wydajność i bezpieczeństwo pracy. Moduł Volvo Co-Pilot przesyła również uzyskane informacje do chmury, gdzie są one dostępne dla serwisantów, diagnostów oraz osób zarządzających flotą maszyn.
Volvo oferuje teraz w standardzie 3 aplikacje Volvo Assist, które dzięki pełnej synchronizacji z ekranem Volvo Co-Pilot ułatwiają pracę operatora. Są to: Tool Box - podstawowa aplikacja narzędziowa, która zawiera notatnik, kalkulator z funkcją konwersji jednostek i prognozy pogody, Rear-View Camera - aplikacja obsługująca obraz z tylnej kamery, przez co nie jest konieczne instalowanie dodatkowego ekranu w kabinie oraz aplikacja Operator Coaching, która w czasie rzeczywistym udziela operatorowi maszyny wskazówek mających podnieść jego efektywność w pracy. Operator Coaching uczy niejako operatora, w jaki sposób jego konkretne działania przekładają się na wydajność pracy, ekonomiczne zużycie energii oraz bezpieczeństwo. Wskazuje również te obszary, w których odnotowuje wszelkie nieprawidłowości, po to aby cały czas doskonalić ludzką wydajność.
Firma Volvo montuje seryjnie w nowych ładowarkach również instalacje sprzętowe niezbędne do wykorzystania aplikacji On-Board Weighing, ze względu na to, że dokładność działania systemu ważącego uzależniona jest od precyzyjnego, fabrycznego montażu podzespołów i czujników. Późniejsza instalacja nie byłaby już możliwa. Do działania systemu niezbędne jest zakupienie oprogramowania, co można jednak zrobić w dowolnym czasie w razie potrzeby. Aplikacja On-Board Weighing umożliwia pomiar w czasie rzeczywistym obciążenia łyżki z dokładnością do 1%. Na ekranie w kabinie operatora wyświetlane są także bieżące dane dotyczące aktualnej i całkowitej masy ładunku oraz liczbie cykli roboczych. On-Board Weighing zapobiega też przeciążeniom maszyny, co wydłuża jej okres eksploatacji oraz zmniejsza zużycie części i  paliwa.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.