[ATB] Aktualności

Lokalizator sprzętowy PL161 CAT

Data publikacji:

Firma Caterpillar wprowadziła do swojej serii lokalizatorów sprzętowych Cat Product Link nowy model oznaczony jako PL161.

Lokalizator PL161 jest najbardziej zaawansowanym, zintegrowanym rozwiązaniem technologicznym OEM do określania położenia maszyn, urządzeń lub dodatkowego osprzętu. Poprzez dokładne śledzenie lokalizacji można sprawdzić, gdzie w danej chwili znajduje się urządzenie, kontrolować godziny pracy, ograniczyć liczbę utraconego sprzętu i zaplanować jego konserwację lub wymianę. Kompaktowy rozmiar lokalizatora  PL161 (jego wymiary to 2”x1,5”x 0,6”, a masa - 85 g) pozwala zbierać dane o sprzęcie bez ingerencji w wykonywaną pracę. Wszystkie informacje są przekazywane na smartfona, tablet lub przez stronę internetową My.Cat.Com.
Model PL161 został zaprojektowany tak, aby był wyjątkowo wytrzymały (obudowa wykonana z aluminium) i nie wymagał konserwacji, co pozwala na instalację w miejscach narażonych na trudne warunki pracy. Posiada stopień ochrony IP68 co oznacza pełną ochronę przed wnikaniem pyłu i to, że może być stale zanurzony w wodzie. Deklarowany przez producenta zakres temperatur pracy urządzenia wynosi od -40° do +85°C. Urządzenie jest zasilane z baterii przez okres do dwóch lat. Oprogramowanie urządzenia jest wstępnie skonfigurowane i zainstalowane. PL161 komunikuje się za pomocą technologii Bluetooth o niskim zużyciu energii. Lokalizator jest kompatybilny z większością urządzeń wyposażonych w Bluetooth 4.0 lub nowszy, a niezbędne oprogramowanie jest dostępne do pobrania ze sklepu App Store (iOS) lub Google Play Store (Android). Działanie urządzenia ma prostą zasadę. Aplikacja Cat skanuje otoczenie w poszukiwaniu modułów PL161 w zasięgu, wykorzystując do tego technologię Bluetooth na urządzeniu mobilnym. Rejestruje automatycznie położenie GPS urządzenia i wysyła aktualizacje lokalizacji do aplikacji VisionLink i na My.Cat.Com przy użyciu łączności komórkowej i Wi-Fi. Zakup lokalizatora PL161 objęty jest subskrypcją do VisionLink na okres eksploatacji urządzenia. Lokalizator jest dostępny fabrycznie na wybranym osprzęcie, ale zostanieod połowy 2019 r. zainstalowany również na osprzęcie pozostałych koparek.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.