[ATB] Budownictwo Inwestycje

Lubuskie. W realizacji 20 inwestycji drogowych

Data publikacji:

Obecnie na różnych etapach realizacji jest ok. 20 inwestycji realizowanych na drogach wojewódzkich Lubuskiego, wśród nich jest m.in. most w Milsku, który zastąpi obecną przeprawę promową. Na obszarze województwa swoje inwestycje realizuje także inwestor krajowy.

– O rozbudowę i modernizację sieci dróg dbamy od lat. To właśnie takie inwestycje wpływają na rozwój regionu, a jako samorząd województwa odpowiadamy za tworzenie przyjaznych warunków gospodarczych – mówi, cytowana w komunikacie prasowym marszałek Elżbieta Anna Polak.
Jak wylicza Urząd Marszałkowski, w latach 2015 – 2017 na trasach w regionie lubuskim wykonano ponad 180 inwestycji. W większości były to prace odbywające się w ciągu już istniejących dróg, ale nie brakowało również nowych projektów. Do takich należy m.in. obwodnica Drezdenka (II etapy – koszt ponad 20 mln zł), czy budowa nowego mostu wraz z mostem objazdowym w Skwierzynie. Tylko w 2017 r. w ramach RPO Lubuskie 2020 realizowano 16 zadań za blisko 190 mln zł – podaje urząd.

20 zadań w trakcie realizacji 

Obecnie na różnych etapach realizacji w województwie lubuskim znajduje się ok. 20 inwestycji. To m.in. przebudowa drogi wojewódzkiej nr 315 na odcinku Przyborów – granica województwa, przebudowy polegające na odnowie dywanikowej DW-137 w Sulęcinie na ul. E. Plater oraz na DW-287 w Lubsku, na ul. Wrocławskiej. 
Trwa także przebudowa mostu w ciągu DW-278 Sława – Wschowa w m. Wygnańczyce, przebudowy dróg nr 159 (Skwierzyna – droga woj. nr 158), nr 156 na odc. Drezdenko – Strzelce Krajeńskie – granica woj. - Etap I i nr 138 na odc. Jaromirowice – Wałowice.
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze realizuje też przebudowę z rozbudową drogi nr 137 relacji Słubice – Sulęcin – Międzyrzecz oraz rozbudowę drogi nr 158 w Lipkach Wielkich.
Trwa rozbudowa skrzyżowania ul. Nowej i Wyspiańskiego w ciągu drogi woj. nr 286 i 138 oraz drogi powiatowej nr 2605 F na skrzyżowanie typu rondo, wraz z przebudową ul. Chopina na odc. od skrzyżowania z ul. Nową do granicy państwa w ciągu drogi nr 138 w Gubinie.
Prace trwają także na DW-278 na odcinku Sulechów – Konotop, na DW-276 w Sycowicach, DW-160 Drezdenko – Międzychód i DW-297 we Wrociszowie. 
Pozostałe przebudowywane lub rozbudowywane drogi to DW-138 na odcinku od drogi krajowej nr 29 do miejscowości Debrznica - etap II, nr 134 relacji Ośno Lubuskie – Rzepin i DW-159 wraz z mostem nad terenem zalewowym Warty w Skwierzynie. 
ZDW realizuje także most przez Odrę wraz z budową nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 282 – etap II oraz nowy most wraz z korektą niebezpiecznego łuku, na drodze wojewódzkiej nr 276 Krosno Odrzańskie – Świebodzin w Przetocznicy.

Powstaje ekspresowa trójka

Przez lubuskie przebiega ważny szlak ekspresowy – droga ekspresowa nr 3 wiodąca od Świnoujścia po granicę z Czechami. 
W tym roku na terenie lubuskiego powinny być udostępnione kierowcom budowane obecnie odcinki: Zielona Góra – Niedoradz, Niedoradz – Nowa Sól oraz Nowa Sól – Legnica/Kaźmierzyce. Za realizację tych inwestycji odpowiada GDDKiA. 
– S3 to nasz wielki atut i sukces. Każdy kolejny odcinek ułatwia podróżowanie – mówi, cytowana w komunikacie marszałek Elżbieta Anna Polak.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.