[ATB] Technika Magniładowarki obrotowe

Magni TH - Z obrotem

Data publikacji:

W szerokiej gamie obrotowych ładowarek teleskopowych oferowanych przez firmę Magni TH reprezentowaną na naszym rynku przez Riwal Poland, zwraca uwagę model RTH5.23S. Maszyna o maksymalnej wysokości podnoszenia prawie 23 m łączy w sobie z powodzeniem cechy ładowarki teleskopowej, małego żurawia samojezdnego i platformy roboczej.

Obrotowa ładowarka teleskopowa firmy Magni TH gwarantuje pokaźne parametry użytkowe – w praktyce liczy się maksymalne obciążenie, z którym ładowarka może wykonywać ruchy w całym dostępnym zakresie, łącznie z obrotem. Dla maszyny RTH5.23S jest to promień do 19,8 m w przód i do 22,75 m w górę, z obciążeniem 800 kg (z rozłożonymi podporami, widły paletowe). Na pełną wysokość, przy mniejszym wychyleniu (do 3,5 m) maszyna radzi sobie z ciężarem 2,2 t, a maksymalny ciężar (5 t) dźwiga zaś do wysokości około 13,5 m. Dla porównania – w trybie klasycznej ładowarki, na kołach, bez obrotu, w całym zakresie ruchu ramienia (maksymalna wysokość podnoszenia ok. 22,5 m), maszyna pozwala operować masą 100 kg, na pełną wysokość – 2,2 t, a maksymalny ładunek podnosi na wysokość około 10,5 m.

Stabilnie w każdych warunkach

Ładowarka obrotowa RTH5.23S, dedykowana dla użytkowników poszukujących kombinacji prostoty, dużego udźwigu i wydajności, do pewnej wysokości zachowuje się jak typowa ładowarka teleskopowa – umożliwia operowanie określonym ciężarem, stojąc bezpośrednio na kołach, bez konieczności rozstawiania podpór. Chcąc wykorzystać pełne parametry maszyny, zwłaszcza przy wykorzystaniu obrotu, konieczne jest już rozłożenie podpór - przy maksymalnym rozstawieniu podpory tworzą podstawę o wymiarach 6,0x5,82 m. W celu zwiększenia zasięgu roboczego maszyny – na co pozwalają podpory – możliwe jest też zastosowanie szeregu podzespołów dźwigowych, np. wciągarki Jib, czy też platformy roboczej.

Jednostka napędowa do wyboru

Ładowarka obrotowa Magni TH wyposażona jest w przekładnię hydrostatyczną ze sterowaniem elektronicznym i wszystkie koła skręcane, co zapewnia bardzo dobre właściwości jezdne oraz manewrowość – promień skrętu jest niewielki i wynosi 6,46 m (do końca wideł). Maszyna napędzana jest silnikiem Mercedesa o mocy 129 kW/176 KM (Stage IV) lub 110 kW/150 KM (Stage IIIA), zapewniającym maksymalny moment obrotowy 610 lub 580 Nm. Hydrostatyczny układ przeniesienia napędu o automatycznej regulacji mocy, z pompami i silnikami hydraulicznymi o zmiennej pojemności, zapewnia prędkość maksymalną 40 km/h (przednia oś z automatycznym poziomowaniem +/-10°). Hydraulika o ciśnieniu roboczym 350 barów, z pompą o zmiennym wydatku, zapewnia maksymalny wydatek oleju na poziomie 130 l/min.

Ładowarka RTH5.23S jest także łatwa w prowadzeniu i obsłudze. W wyposażeniu standardowym są m.in. dwa proporcjonalne dżojstiki do obsługi wszystkich funkcji hydraulicznych, w tym jazdy, z urządzeniem zabezpieczającym na wypadek nieobecności operatora w kabinie.
GA
foto firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.