[ATB] Budownictwo

Małopolska: Konsultują sporny, „poradowski” odcinek S7

Data publikacji:

Postępują prace nad dokumentacją dla odcinka S7 pomiędzy węzłami Miechów i Szczepanowice. To ten odcinek, dla którego z powodu protestów mieszkańców konieczne jest ponowne uzyskanie decyzji środowiskowej. Projektanci zaproponowali 8 wariantów. Teraz ocenia je mieszkańcy.

Jak poinformowała GDDKiA w Krakowie, dziś i jutro, tj. 25 i 26 stycznia dla zainteresowanych mieszkańców dostępna będzie dokumentacja z przygotowanymi ośmioma wariantami przebiegu trasy S7 od węzła Miechów do węzła Szczepanowice. Zainteresowani mogą się z nią zapoznać w Urzędzie Gminy i Miasta Miechów. W poniedziałek natomiast odbędzie się w tej sprawie spotkanie inwestora i projektantów z mieszkańcami. 
Mieszkańcy będą mogli wyrazić swoje opinie, m.in. poprzez ankiety. Opinie mieszkańców będą przeanalizowane, następnie zostaną wybrane dwa warianty trasy, które zostaną złożone we wniosku o wydanie decyzji środowiskowej. Fragment węzeł Szczepanowice – węzeł Miechów jest częścią odcinka przyszłej ekspresowej siódemki od granicy woj. świętokrzyskiego do Szczepanowic (bez węzła Szczepanowice). Odcinek ma długość ok. 23,3 km. Inwestycyjnie podzielono go na dwie części. Pod koniec czerwca 2017 r. podpisano umowy z , wykonawcą. Dla części od granicy województwa do węzła Miechów jest to umowa w trybie projektuj i buduj. Decyzja ZRID ma być uzyskana do 28 sierpnia 2018 r.

W przypadku 5-kilometrowego odcinka Szczepanowice – Miechów najpierw musi być uzyskana decyzja środowiskowa i opracowana koncepcja programowa. Poprzednio wydana decyzja została skutecznie zaskarżona przez mieszkańców wsi Poradów. Procedurę trzeba powtórzyć.
Prace nad dalszym odcinkiem przyszłej siódemki w kierunku Krakowa również postępują. 8 stycznia została podpisana umowa na projekt i budowę odcinka od węzła Szczepanowice do węzła Widoma (14 km). Natomiast odcinek od węzła Widoma do Krakowa (z włączeniem do węzła Igołomska) jest na etapie analizy ofert wykonawców. Ten odcinek liczy 18,3 km.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.