[ATB] Aktualności Manitou budowlane

Manitou - Inwestycja w szkolenia

Data publikacji:

Producent ładowarek Manitou uruchomił nowe Centrum Szkoleniowe w swojej siedzibie w Ancenis we Francji.

Nowy obiekt powstał, aby szkolić techników w zakresie konserwacji, serwisowania i naprawy produktów Grupy Manitou. Na powierzchni 1600 m² ulokowano cztery warsztaty o powierzchni od 200 do 300 m². Nowa infrastruktura jest dostosowana do wymiarów maszyn, w szczególności do ich wysokości. Projekt budynku opiera się na odpowiednim rozmieszczeniu sal wykładowych względem warsztatów, usprawniając w ten sposób proces przemieszczania się uczestników szkolenia pomiędzy częścią teoretyczną i praktyczną. Przestrzenne pomieszczenia dedykowane są dla 18 osób, a ich układ umożliwia swobodną pracę zespołową.

E-learning

Poza infrastrukturą do prowadzenia warsztatów stacjonarnych ośrodek oferuje także inne możliwości instruktażowe. Centrum Szkoleniowe zostało wyposażone w trzy sale do zdalnego prowadzenia wykładów oraz studio nagrań. – W 2018 r. przeszkolono ponad 3500 techników, a 75% szkoleń odbyło się zdalnie lub w oddziałach firmy. Dzięki nowemu ośrodkowi jesteśmy w stanie zgromadzić wszystkich dilerów z każdego regionu. Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na szkolenia, zorganizowaliśmy przestrzenie e-learningowe do szkoleń specjalistycznych oraz pomieszczenia do nagrywania filmów instruktażowych – tłumaczy Lionel Deneu, kierownik Centrum Szkoleniowego Manitou.
– Ta inwestycja jest częścią szerszej wizji obejmującej oddanie wyspecjalizowanych trenerów w naszych spółkach zależnych. Wprowadziliśmy również oprogramowanie do zarządzania nauczaniem, które pozwoli nam dokładniej monitorować poziom i potrzeby naszych klientów oraz coraz skuteczniejsze narzędzia diagnostyczne. Dzięki temu szkoleniu nasze zespoły, nasi dealerzy i partnerzy handlowi mają dostęp do informacji o naszych maszynach. Kluczowi klienci zdobywają całą wiedzę, której potrzebują, aby w pełni sprostać oczekiwaniom naszych użytkowników – podkreśla Maxime Deroch, szef Działu Usług i Rozwiązań dla Grupy Manitou.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.