[ATB] Technika

Manitou - Na odnóżach pająka

Data publikacji:

Produkująca innowacyjne ładowarki teleskopowe o wysokim standardzie firma Manitou ma wiele do zaoferowania dla sektora budownictwa. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tej tezy jest nowa, wszechstronna ładowarka obrotowa MRT 2145 Easy, wprowadzona do oferty w roku ubiegłym.

Łatwa w obsłudze i konserwacji ładowarka Manitou napędzana jest 4-cylindrowym silnikiem Perkins o niskiej emisji spalin (Stage IIIB) zapewniający maksymalny moment obrotowy 420 Nm (przy 1400 obr./min), a także w napęd hydrostatyczny, umożliwiający poruszanie się z prędkością 37 km/h. Model MRT 2145 Easy ma przy tym relatywnie niewielkie wymiary - długość to 6,59 m (do karetki wideł), szerokość 2,5 m (4,9 m - ze stabilizatorami) i wysokość 3,02 m, co przekłada się na bardzo dobrą manewrowość predestynującą maszynę zwłaszcza do pracy w zamkniętych pomieszczeniach. Doskonała manewrowość wynika oczywiście przede wszystkim z możliwości skręcania wszystkich kół: w tę samą i w przeciwne strony. W tym pierwszym wypadku maszyna porusza się tzw. psim chodem (po skosie do swojej osi podłużnej), natomiast drugi tryb umożliwia maksymalne zacieśnienie skrętu. Ze skręconymi wszystkimi kołami jej minimalny promień skrętu wynosi 3,6 m. Ładowarkę Manitou wyposażono w opatentowany układ stabilizatorów (w kształcie odnóży pająka), zapewniający dużą stabilność i większy zasięg roboczy. Udźwig MRT 2145 Easy wynosi 4,5 t, maksymalna wysokość podnoszenia - 20,6 m, a maksymalny zasięg poziomy - 17,9 m.
Maszyna ta może wykonywać zadania przeznaczone dla żurawia, wózka teleskopowego i podnośnika koszowego, dzięki czemu można ją wykorzystać w magazynach, na placach budowy czy przy załadunku oraz np. w pracach na wysokościach. Jest tak również dlatego, że oferowana jest z licznym osprzętem dodatkowym, w skład którego wchodzą widły, kosz roboczy, wysięgnik czy wciągarka.
GA

fot. firmowe
 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.