[ATB] Nowości

Manitou - premiera na dużym ekranie

Data publikacji:

W tym samym czasie na całym globie - niezależnie od szerokości i długości geograficznej. Dzięki aplikacji Keynote, 7 czerwca o godzinie 19, tysiące osób z całego świata mogło uczestniczyć w premierze nowości spod znaku Manitou. Samo wydarzenie odbyło się w siedzibie francuskiego producenta w Ancenis (na żywo show oglądało ok. 200 osób); redakcja atb mogło w nim uczestniczyć dzięki zaproszeniu Manitou Polska do podwarszawskiego biura firmy w Sękocinie Starym.

Do czasu rozpoczęcia prezentacji, nikt do końca nie wiedział ilu i jakich nowości można się spodziewać – wszystko zostało utrzymane w największej tajemnicy. Finalnie zaprezentowane zostały dwie nowe obrotowe ładowarki teleskopowe - MRT 3050 i MRT 2470. Tym samym, Manitou stało się pierwszym (i na ten moment jedynym) na świecie producentem, który jest w stanie zaproponować maszynę wyposażoną w funkcję obrotu nadwozia, o udźwigu 7 t i wysokości podnoszenia przekraczającej 20 m - model MRT 2470. Produkt ten powstał w ścisłej współpracy inżynierów Manitou z fabryki w Castelfranco we Włoszech, z działami marketingu i handlu całej grupy w celu dokładnego zbadania potrzeb klienta i dostarczenia im produktu „uszytego na miarę”. Dzięki nowym przeciwwagom, ta ładowarka obrotowa zapewnia dużą stabilność podczas pracy, nawet z maksymalnym załadunkiem na pełnej wysokości. Dzięki zastosowaniu przekładni „shift-on-fly” maszyna daje wybór operatorowi między manualną, a automatyczną skrzynią biegów. Maksymalna prędkość modelu MRT 2470 to 40 km/h. Do pracy wewnątrz pomieszczeń szczególnie przydatny będzie dostępny opcjonalnie silnik elektryczny, który wprowadza obrotową ładowarkę teleskopową w zupełnie innym wymiar ekologiczności. Z kolei model MRT 3050 legitymuje się maksymalnym udźwigiem 5 t i maksymalną wysokością podnoszenia 30 m. Sercem tej ładowarki jest silnik Mercedesa o mocy 176 KM, spełniający normę emisji spalin Tier IV, a zastosowana przekładnia hydrostatyczna pozwala rozpędzić maszynę do prędkości 40 km/h.

GA

fot. firmowe/red.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.