Manitou - Teraz też z koszem

Manitou - Teraz też z koszem

Uczestnicy tegorocznej Baumy mogli z bliska przyjrzeć się nowościom prezentowanym przez firmę Manitou. Na firmowym stoisku znalazła się m.in. najmniejsza w ofercie pro-ducenta ładowarka teleskopowa przystosowana do pracy z koszem.

Nowy model MT 625 HA wyposażony jest w silnik marki Kubota o mocy 55 kW/75 KM, spełniający normę emisyjną Stage IIIB. Maszyna może współpracować z platformami o szerokości 1,2 lub 2 m. Do pierwszej zmieszczą się dwie osoby (maksymalne obciążenie to 200 kg) natomiast większa platforma pomieści trzy osoby (365 kg). Jak każda maszyna Manitou, także ten model może współpracować z szerokim wachlarzem osprzętu, jak np. widły, łyżka, zamiatarka czy pług.

Zoptymalizowane MRT-y

Warto również wspomnieć o nowościach w obrotowych ładowarkach teleskopowych producenta. Modernizacji poddano bowiem modele MRT 2150 i 2550 Privilège Plus, które teraz podnoszą na wysokość odpowiednio 20,6 i 24,6 m przy maksymalnym udźwigu 5 t. W nowych stabilizatorach zwiększono prześwit z 18 do 23 cm, co zwiększa możliwości poruszania się maszyn w terenie. W wyniku obniżenia pozycji wysięgnika poprawie uległa również widoczność. Ładowarki wyposażono w silnik Mercedesa o mocy 114 kW/156 KM (norma Tier IV Final).


Reklama
Powiązane artykuły