[ATB] Technika ManitowocPotain

Manitowoc/Potain - Wszędobylski żuraw

Data publikacji:

Asem w rękawie licznej rodziny żurawi samomontujących z serii Potain Igo firmy Manitowoc jest model Igo M 14, wyróżniający się zarówno bardzo dobrymi parametrami roboczymi, jak i kompaktową budową oraz umiarkowaną masą, co czyni transport i przygotowanie urządzenia do pracy niezwykle łatwymi.

Dolnoobrotowe samomontujące żurawie tego typu stanowią idealne rozwiązanie dla małych i średnich firm budowlanych. Zdolność automatycznego, szybkiego rozkładania i składania się na przyczepę pozwala łatwo i w krótkim czasie przemieszczać żurawie, które wyróżniają się kompaktowymi wymiarami zarówno podczas transportu, jak i na budowie. Istotną zaletą jest możliwość błyskawicznego montażu żurawia, bez udziału dodatkowego żurawia samochodowego. Co ważne,  po przestawieniu żurawia tego typu nie ma obowiązku przeprowadzania odbioru UDT.  Serwis i konserwacja tych urządzeń są wyjątkowo łatwe i proste.

Zwinny i szybki w montażu

Tam gdzie brakuje miejsca na inny sprzęt, nadchodzi czas na zastosowanie żurawia Potain Igo M 14, który ma wszystkie zalety właściwe dla całej serii tych maszyn, dzięki którym urządzenia te mają wśród użytkowników dobre opinie. Model ten dostępny jest z wysięgnikiem o długości 22 m, który może na końcu dźwignąć maksymalnie ciężar 600 kg. Maksymalny udźwig wynosi 1800 kg, a maksymalny zasięg z takim obciążeniem - 9,1 m. Przy poziomym ustawieniu wysięgnika wysokość pod hakiem wynosi 19 m. Wysięgnik można odchylić o 11 lub 20° i wówczas wysokość rośnie maksymalnie do 25,3 m.
Komplet w skład którego wchodzi m.in. balast złożony z 2 bloków po 2,45 t, można dostarczyć na plac budowy bez korzystania z innego środka transportu (zintegrowane osie transportowe, homologacja -80 km/h), co zmniejsza koszty transportu. Dzięki kompaktowym wymiarom (11,79x2,45 m - długość x szerokość transportowa, oś skrętna z trzema pozycjami regulacji dyszla, promień skrętu - 2,5 m) Potain Igo M 14 bez problemu przedostanie się przez standardowe bramy, wjazdy i podjazdy, żuraw jest łatwy również w montażu (maksymalnie 20 minut, przy wietrze do 50 km/h) i oferuje elastyczne kon¬fi¬gu¬racje, dzięki czemu bez trudu można go z łatwością dostosować do różnych warunków robo¬czych. Wyposażony jest w poziomowaną podstawę, która zapewnia możliwość regulacji poziomu podstawy i kompensacji nierówności, a także w podpory hydrauliczne.

Energooszczędny Igo M 14

Zasilanie żurawia jest elektryczne (230/400 V), a maksymalne zapotrzebowanie na moc wynosi tylko 4,5 kW (przy jednocześnie włączonych wszystkich mechanizmach i maksymalnym obciążeniu). Zaletą jest zdalne sterowanie radiowe (zasięg do 200 m) z wyświetlaniem wszelkich niezbędnych danych, ułatwiające pracę operatora, a także nadzorowanie urządzeń zabezpieczających i peryferyjnych oraz funkcje ułatwiające konserwację (także przeguby wyposażone w smarowniczki).
GA
foto firmowe
 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.