[ATB] Nowości ManitowocPotain

Manitowoc - Żurawie Potain HUP i MDT w Paryżu

Data publikacji:

Żurawie dźwigowe Potain HUP oraz Potain MDT 389 będą ozdobą stoiska konsorcjum Manitowoc podczas paryskich targów Intermat.

Manitowoc to firma z bardzo długim rodowodem. Założone w 1902 r. przedsiębiorstwo projektuje i buduje żurawie dźwigowe od 1928 r. Dzisiaj to międzynarodowe konsorcjum oferuje bardzo szeroki wachlarz modeli obejmujących także żurawie mobilne oraz szereg innych rozwiązań dźwigowych. Wszystko dzięki przejęciu firm Potain w 2001 roku oraz Grove w 2002 r. Pierwsza z nich specjalizuje się w produkcji żurawi wieżowych od wczesnych lat XX wieku. I to właśnie dwa modele tej marki będą zaprezentowane podczas Intermatu, wystawy, która przez przedstawicieli Manitowoc odbierana jest jako dobra okazja do zaprezentowania swoich najlepszych rozwiązań. – W 2017 roku odnotowaliśmy wzrost aktywności budowlanej i infrastrukturalnej w Europie, dlatego wybraliśmy parę żurawi, które według nas mogą najlepiej służyć temu regionowi pod względem szybkości, wydajności i wszechstronności, a także podczas pracy na miejskich placach budowy. Dostarczamy również rozwiązania, które możemy zaoferować firmom realizującym projekt Wielki Paryż, który ma przyspieszyć transformację Paryża przed Igrzyskami Olimpijskimi 2024 – powiedział Jean-Noel Daguin, starszy wiceprezes dźwigów wieżowych w Manitowoc.
Podczas wystawy Manitowoc zaprezentuje dwa modele żurawi wieżowych Potain: HUP oraz MDT 389. Warto podkreślić, że w 2018 r. marka Potain obchodzi 90 rocznicę powstania. Jest to jeden z powodów, dla których we Francji pokazane zostaną modele tej marki. Ponadto żurawie HUP i MDT 389 posiadają szereg nowatorskich rozwiązań.

HUP i MDT

Linia żurawi samomontujących HUP obejmuje kilka z najciekawszych modeli Manitowoc opracowanych w ostatnich latach. To najnowocześniejszy sprzęt oferowany pod marką Potain, który jak mówi producent - „wydajnością zastępuje kilka klasycznych żurawi”. Żurawie mają maksymalny udźwig 4 ton i promień obrotu na poziomie zaledwie 2,25 m, co umożliwia ich ustawienie bliżej budynków. A to z kolei jest dużą zaletą podczas pracy w ciasnych obszarach miejskich lub w miejscach pracy o ograniczonej przestrzeni roboczej. Maszyny serii HUP wyposażone są również w nowy pilot radiowy z oprogramowaniem Smart Set Up firmy Potain umożliwiający sterowanie dostępnymi funkcjami.
MDT 389 to największy model żurawia wieżowego górnoobrotowego w ofercie Potain, który wyposażony jest w system CCS. Jest to inteligenty system monitorowania i moderowania charakterystyki pracy żurawia. System ten zapewniać ma krótszy czas instalacji w porównaniu do poprzednich modeli. Oddaje do dyspozycji użytkownika także szereg funkcji konserwacyjnych, dostępnych m.in. przy użyciu narzędzia CraneSTAR Diag firmy Manitowoc. Istnieją dwa modele Potain MDT 389. Jeden – L12 – o maksymalnym udźwigu 12 ton oraz drugi – L16 – o maksymalnym udźwigu 16 t. Oba mają wysięgnik o długości do 75 m. MDT 389 L12 może podnieść 3,4 t na końcu wysięgnika, podczas gdy model L16 może obsłużyć 3,3 t.
– Naszym celem jest produkcja żurawi, które pomogą ich właścicielom poprawić zwrot z inwestycji kapitałowych, a te dwa żurawie Potain mają wiele najlepszych w swojej klasie funkcji, które umożliwią naszym klientom osiągnięcie sukcesu i wykonanie większej liczby zadań niż kiedykolwiek wcześniej. Dwa żurawie, które będziemy mieli na wystawie Intermat, odzwierciedlają prawdziwą innowacyjność swoich poprzedników i dowodzą ich wartości z transportu do zniszczenia – zakończył Daguin.

BK

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.