Maszyny Haulotte wybrane do dużego projektu jądrowego

Data publikacji:

Bylor JV, partner Bouygues Travaux Publics i Laing O'Rourke, zamówił ponad 80 maszyn Haulotte do wzięcia udziału w budowie budynków, w których znajdą się dwa reaktory jądrowe EPR (Europejski reaktor ciśnieniowy) w Hinkley Point C (HPC).

Położona na wybrzeżu Somerset HPC jest pierwszą elektrownią jądrową zbudowaną w Wielkiej Brytanii od pokolenia. Bylor JV, największy dostawca Tier 1 na tym terenie, zakupił 83 podesty ruchome Haulotte (podnośniki nożycowe, maszty pionowe i wysięgniki przegubowe) w celu wykonania głównych prac inżynieryjnych i budowlanych. Elektryczne podnośniki nożycowe Compact 8 i Optimum 8 spełniają wszystkie wymagania w zakresie produktywności i niewielkiej konserwacji. Ich kompaktowe wymiary umożliwiają operatorowi manewrowanie w najbardziej ograniczonych miejscach. Bylor Joint Venture zamówił również 38 masztów pionowych. Wszechstronne Star 6 i Star 10 działają zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Silniki prądu przemiennego zapewniają wysoką precyzję jazdy i płynne ruchy.

Przegubowe wysięgniki uzupełniają dostawę. Z zerowym wychyleniem i małym promieniem skrętu, HA12 CJ oferuje optymalną zwinność. Proporcjonalne i jednoczesne ruchy zapewniają niezrównaną precyzję i komfort dotarcia do trudno dostępnych miejsc. HA16 RTJ PRO została zaprojektowana w celu zwiększenia produktywności na placach budowy dzięki doskonałej przestrzeni roboczej i ciągłemu obrotowi 360 °. Zawiera innowacje Haulotte zapewniające optymalne bezpieczeństwo - w tym Haulotte Activ’Shield Bar, Haulotte Activ’Lighting System, wbudowane narzędzie diagnostyczne Haulotte Activ’Screen i system zatrzymywania emisji Haulotte.

Wszystkie zamówione urządzenia będą dostarczane z fabryk Haulotte w Reims (Francja) i Arges (Rumunia). Sprzęt został przygotowany przed wysyłką do brytyjskiego zakładu w Wolverhampton, we współpracy podobnej do współpracy partnerskiej Bylor JV.

„Zespoły Haulotte UK są bardzo dumne z udziału w tym niezwykłym projekcie. Nasze maszyny są uważane za najbardziej niezawodne i najbezpieczniejsze na rynku. To zamówienie odzwierciedla wiedzę specjalistyczną Haulotte i zdolność naszego sprzętu do pracy w wymagających i ryzykownych miejscach pracy

- powiedziała Natalie Reynolds, General Manager w Haulotte UK.

To już drugie zamówienie od firmy Bylor, pierwsze na 22 maszyny miało miejsce w lipcu 2019 r. Projekt Hinkley Point C potrwa kilka lat. Po ukończeniu HPC będzie zasilać elektrycznością około 6 milionów domów.

W sumie Haulotte UK będzie musiało dostarczyć 23 Compact 8, 9 Optimum 8, 16 Star 10 AC, 22 Star 6 AC, 7 HA16 RTJ PRO i 6 HA12 CJ.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.