[ATB] Aktualności

Mateco wzmacnia swoją pozycję

Data publikacji:

Firma Mateco, członek konsorcjum TVH z roku na rok wzmacnia swoją rynkową pozycję w Europie Środkowej. W ostatnich miesiącach miały miejsce aż dwa przejęcia z jej udziałem dotyczące firm Heintzelmann i Kohler Arbeitsbühnenvermietung.

Mateco, to firma od lat trudniąca się wynajmem rozwiązań wykorzystywanych podczas prac na wysokościach. W trakcie 44 lat obecności na europejskim rynku, niemiecka firma przeobraziła się z niewielkiego przedsiębiorstwa zajmującego się wynajmem samochodów z podestami do prac wysokościowych w rynkowego specjalistę. Mateco dzisiaj jest firmą oferującą zaawansowane technologie umożliwiające pracę na wysokościach od 4 do aż 92 m. Polski oddział Mateco funkcjonuje nieprzerwanie od 1998 r. Zasięg działania marki Mateco obejmuje kilka kontynentów, w tym Amerykę Północną, Amerykę Południową, Europę, Azję, Afrykę, Australię i Oceanię.
W 2012 r. marka Mateco została przejęta przez koncern TVH. Zakres działalności konsorcjum obejmuje sprzedaż i dystrybucję części zamiennych do maszyn budowlanych, a także sprzedaż oraz wynajem wózków widłowych, podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych.
Siła i doświadczenie TVH zgromadzone podczas lat funkcjonowania na światowym rynku przełożyły się na dynamiczny rozwój marki Mateco.
Całkiem niedawno, bo w listopadzie 2017 r., w Niemczech firma Mateco przejęła oddział podnośników przedsiębiorstwa Heintzelmann z siedzibą w Ludwigshafen.
Ekspansywną strategię biznesową potwierdza ostatnie przejęcie działu wynajmu podnośników naziemnych w Niemczech i Szwajcarii od firmy Kohler Arbeitsbühnenvermietung. W ten sposób niemiecka firma znacząco wzmocniła swoją pozycję w Niemczech i Szwajcarii. Szwajcarski oddział Kohler zostanie przeniesiony do nowo założonego Mateco Schweiz. W nowej lokalizacji w Rheinfelden Mateco ma zamiar udostępnić klientom szerszą ofertę sprzętu i większy zakres usług.

BK

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.