[ATB] Aktualności MB Crusher

MB Crusher/Amago - Nowa łyżka BF70.2 S4

Data publikacji:

W siedzibie firmy budowlano-drogowej MTM w Gdyni odbył się pierwszy w Polsce „demo day” firmy MB Crusher. Podczas prezentacji, zorganizowanej przy udziale spółki Amago, wyłącznego przedstawiciela włoskiego producenta na Polskę, zaproszeni goście mogli zobaczyć w akcji łyżkę kruszącą BF70.2 S4, która przerabiała różnego rodzaju materiały, takie jak granit, podkłady kolejowe, gruz, beton.

Październikowe spotkanie zgromadziło przedstawicieli firm z różnych sektorów, specjalizujących się w robotach drogowych, kolejowych, wodociągowo-kanalizacyjnych, w rozbiórkach, wykopach czy utrzymaniu terenów zielonych. W trakcie pokazu goście byli mile zaskoczeni niskim poziomem hałasu łyżki kruszącej MB Crusher podczas pracy, byli także pod wrażeniem wszechstronności zastosowań szerokiej gamy produktów MB, umożliwiających recykling materiałów w miejscu ich pozyskiwania, co zapewnia oszczędność czasu i kosztów.

Od 14 ton

Zaprezentowana podczas pokazu łyżka krusząca BF70.2 S4 należy do czwartej już generacji łyżek tego typu marki MB Crusher i wyróżnia się wysoką wydajnością, przy zredukowanej masie i kompaktowych wymiarach. W nowej wersji wzmocniono i przeprojektowano konstrukcję, co pozwoliło uzyskać sprawniejsze ruchy i większą prędkość podczas kruszenia, zapewniając tym samym większą wydajność koparki. Nowe opcje regulacji zwielokrotniły zakres wielkości uzyskiwanego materiału końcowego, a nowy system centralnego smarowania ułatwił konserwację i skrócił czas obsługi urządzenia na miejscu robót oraz  wydłużył okres jego bezawaryjnej eksploatacji.

Ważąca 2,3 t łyżka BF70.2 S4 ma wymiary 2x1,15x1,2 m i jest przystosowana do współpracy z koparkami o masie od 14 t, służąc nie tylko do recyklingu na budowach, lecz także do robót ziemnych, recyklingu, w kopalniach, kamieniołomach czy żwirowniach. Urządzenie wymaga przepływu oleju 140 l/min i ciśnienia roboczego 220 barów (ciśnienie otwierające 10 barów), osiągając maksymalną wydajność 31 m³/h. Komora krusząca ma otwór wlotowy o wymiarach 740x510 mm i pojemność 0,66 m³, a rozmiar szczeliny wylotowej, określającej wielkość materiału wyjściowego, można ustawić od 15 do 130 mm. Wśród akcesoriów są różne rodzaje złączy, magnetyczny separator metali, układ redukujący pylenie podczas pracy, licznik godzin.

Kruszenie, przesiewanie

W ofercie firmy MB są łyżki kruszące do koparek o masie już od 4 do 70 i więcej ton, o wydajności do nawet 60-120 t/h (zależnie od ustawień), a także przystosowane do innych nośników (koparko-ładowarek, minikoparek, kompaktowych ładowarek kołowych i burtowych). Asortyment obejmuje również głowice frezujące, chwytaki oraz łyżki przesiewające do maszyn o masie 2,6-35 t. W Gdyni zaprezentowano jedną z nich - łyżkę przesiewającą MB-S14 S4, z koszem o otworach 30x30 mm, będącą idealnym narzędziem do selekcji materiału, zarówno przed, jak i po kruszeniu. Umożliwiając odzysk materiału o żądanych parametrach, łyżki przesiewające MB-S pozwalają na redukcję czasu kruszenia nawet o 60%.

Stefan Szolc

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.