[ATB] Technika MB Crusher

MB Crusher - Bez trudności, przy niskich kosztach

Data publikacji:

Plac budowy na dużej wysokości, na odległej wyspie lub w samym środku historycznego centrum miasta. W takich sytuacjach do głowy w pierwszej kolejności przychodzą przede wszystkim takie myśli: perspektywa kosztów, codziennych trudności oraz czasu pracy, czego rezultatem jest często niska rentowność. Ograniczenie spowodowane przez transport drogowy sprawia, iż w przypadku kopalni położonych w odległych miejscach lub placów budów w obszarach niedostępnych lub trudno dostępnych często problemem jest niska konkurencyjność firm z tego sektora.

Jak efektywnie działać w takiej sytuacji? Można np. skierować swoją uwagę w kierunku produktów MB Crusher, znanej z produkcji łyżek kruszących (pierwsze urządzenie tego typu zostało opatentowane w 2002 r.), która projektując swoje produkty, kompletnie odwróciła perspektywę z miejsca pracy - to nie materiał musi być transportowany, tylko maszyny mają go przerabiać bezpośrednio na placu budowy, niezależnie od jego lokalizacji. Zastosowanie łyżek MB Crusher przynosi zatem szybki wzrost efektywności, zwłaszcza w tak skomplikowanych sytuacjach, jak place budowy położone w miejscach, do których trudno jest dotrzeć środkami transportu.

– Jest nam miło, kiedy słyszymy od klientów, że docierają tam, gdzie inne maszyny nie są w stanie, albo gdzie ich koszt transportu jest bardzo wysoki. I to jest najskuteczniejsza synteza wszystkich naszych wysiłków. Jesteśmy przyzwyczajeni do patrzenia na limity i ograniczenia jako na wyzwania. Naszą największą satysfakcją jest oferowanie klientom rozwiązań, które przekształcają słabości w zalety. Skuteczne, wymierne, ekonomiczne, nawet w ekstremalnych sytuacjach, dzięki naszej metodzie i technologii –  przekonuje Michelle Cappellari, która jako sales supervisor ma pełny ogląd potrzeb wielu specjalistów z całego świata, zdających się na opinie MB Crusher.

Przykładowe efekty

Dobrym tego przykładem jest kamieniołom bazaltu w Armenii, charakteryzujący się trudnym dostępem z zewnątrz. Największa na świecie łyżka krusząca BF150.10 firmy MB Crusher - współpracująca z 72-tonową koparką Doosan DX700LC - zrewolucjonizowała proces pracy. Materiał wydobyty może być przekruszony lub zmniejszony o kilka frakcji bezpośrednio na miejscu, co pozwoliło np. na wykonanie wewnętrznych dróg w kamieniołomie, bez potrzeby transportu samochodowego i dalszego przetwarzania w wyspecjalizowanych punktach recyklingu. Warto przy tym zwrócić uwagę, iż nie trzeba rozwiązywać problemu stosowania transportu ponadgabarytowego do transportu łyżek, ponieważ cała gama produktów MB Crusher (w tym tak okazałe jak np. łyżka przesiewająca MB-S23) może być bez większego problemu przewieziona na plac budowy.

Rozwiązania MB Crusher sprawdzają się bardzo dobrze również w firmach działających w zabytkowych centrach miast, zamkniętych dla ruchu, z wąskimi drogami dojazdowymi i związanych z nimi ograniczeniami co do hałasu i kurzu, na które często narzekają lokalni mieszkańcy. Jednym z użytkowników w tym sektorze rynku jest przedsiębiorca z Niemiec, który dzięki łyżce kruszącej MB-C50 zamontowanej na koparce CAT, szybko, skutecznie i bez niepotrzebnego marnowania środków poradził sobie z pracami remontowymi i rozbudową, odbywającymi się na dziedzińcu budynku (w miejscu niedostępnym dla samochodów ciężarowych), kiedy trzeba pamiętać, iż pole manewru i dostęp są ograniczone, zaś hałas i pył muszą być kontrolowane. Klient przekruszył na miejscu fundamenty, na dziedzińcu niedostępnym dla samochodów ciężarowych, a następnie ponownie wykorzystał ten materiał jako fundament w nowym budynku.

To tylko dwa przykłady z bardzo bogatej listy zastosowań jakże szerokiej gamy produktów z logo MB Crusher. W ofercie firmy MB znajdują się bowiem łyżki kruszące do koparek o masie już od 4 do 70 i więcej ton, o wydajności do nawet 60-120 t/h (zależnie od ustawień), a także przystosowane do innych nośników (koparko-ładowarek, minikoparek, kompaktowych ładowarek kołowych i burtowych). Asortyment obejmuje również głowice frezujące, chwytaki oraz łyżki przesiewające do maszyn o masie 2,6-35 t.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.