[ATB] Aktualności MB Crusher

MB Crusher - Do wielu zadań MD-HDS

Data publikacji:

Znany włoski producent osprzętu do koparek, ładowarek oraz koparko-ładowarek, firma MB Crusher wprowadza nową serię łyżek krusząco-przesiewających MD-HDS. Zaprezentowana podczas monachijskiej Baumy łyżka znajdzie zastosowanie m.in. w recyklingu, wyburzeniach, działalności rolniczej czy w zakresie kształtowania krajobrazu.

Maszyny z serii MD-HDS przesiewają i kruszą materiały do robót ziemnych i rozbiórkowych, asfalt, węgiel, materiały organiczne, drewno, korę i lekkie tworzywa sztuczne, a także umożliwiają natychmiastowe ponowne wykorzystanie produktów. Nowe łyżki - przystosowane do współpracy z minikoparkami, koparkami i ładowarkami o masie od 5 do 35 t - dostępne są w czterech różnych wariantach do różnych wymagań materiałowych, a włoska firma twierdzi, że zestawy te można łatwo i bezpiecznie wymieniać na miejscu.

Zestaw do kompostu RC jest przeznaczony do zastosowań obejmujących kruszenie suchego tynku, drewna, liści czy kompostowania. Z kolei łyżka MD-HDS w wariancie RM nadaje się do kruszenia suchego tynku, asfaltu, lekkich odpadów budowlanych, kompostowania, rozkładu węgla drzewnego i napowietrzania gleby. Dostępny jest również zestaw RE8/RE16, który został zaprojektowany do przesiewania wilgotnej gleby, suchej ziemi i lekkich resztek budowlanych, kruszenia liści i drewna oraz węgla drzewnego, suchego tynku i pozostałości chodnikowych, a także kompostowania i napowietrzania gleby. Ofertę w tym zakresie dopełnia zestaw RQ20/RQ50, który jest odpowiedni do przesiewania wilgotnej gleby, gleby suchej, lekkich resztek budowlanych, kompostowania i napowietrzania gleby.

Diego Azzolin, dyrektor ds. produkcji w MB Crusher, powiedział, że nowe łyżki krusząco-przesiewające można obsługiwać bez konieczności odbycia specjalistycznego szkolenia. – Profesjonaliści, firmy i użytkownicy chcą mieć możliwość ciągłej pracy, bez przerw w konserwacji i ułatwiania obróbki materiałów, która może być bardzo kosztowna. Przez lata spełnialiśmy te fundamentalne wymagania dzięki innowacyjnym maszynom, które przekształcają odpady w możliwości, co jest kluczowym elementem w dzisiejszych czasach dla wielu przedsiębiorstw – skomentował Azzolin.

Łyżki krusząco-przesiewające MD-HDS, według producenta, zapewniają ograniczenie poziomu emitowanego hałasu o 40% w porównaniu do wcześniejszych maszyn tego typu, co umożliwia firmom wykonawczym korzystanie z nich w miastach i zabytkowych centrach, gdzie nie brak różnego rodzaju materiałów, a zarówno przestrzeń, jak i czas na wykonywanie tego typu zadań są ograniczone.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.