[ATB] Nowości MB Crusher

MB Crusher - Innowacyjne od 2001

Data publikacji:

Od początku roku na największych branżowych wydarzeniach, targach, wystawach, pokazach pracy na całym świecie można zapoznać się i testować montowane jako osprzęt na koparkach i innych nośnikach unikatowe łyżki kruszące i przesiewające MB Crusher - urządzenia, które zrewolucjonizowały recykling odpadów budowlanych, kruszyw i innych materiałów mineralnych.

W styczniu wystartował „demo tour” sprzętu MB w Chile i Brazylii, odbył się także pokaz łyżek podczas targów „World of Concrete” w Las Vegas w USA. W marcu trasa „demo” obejmie dużą część Ameryki Południowej, przeniesie się także do Algierii i Turcji. Również w marcu z udziałem łyżek MB Crusher odbędzie się wystawa maszyn budowlanych i ciężarówek „Mawev Show” w Grazu w Austrii, salon „Aquibat” dla profesjonalistów budownictwa w Bordeaux we Francji oraz wystawy „Big5 Heavy” w Dubaju i dotycząca kruszyw i technologii kamieniarskich „Marble Izmir” w Turcji. W kwietniu natomiast maszyny MB będą prezentowane na demo podczas targów dla branży górnictwa skalnego „Expomin” w Chile, „Diesel Dirt & Turf” w Australii oraz na targach „Intermat” w Paryżu. Poza tym do końca roku odbędzie się wiele innych imprez z udziałem produktów MB Crusher.

Geneza prostoty

Wynaleziona przez pięciu braci Azzolin z Breganze na Północy Włoch pierwsza łyżka krusząca pojawiła się na rynku w roku 2001. Jej powstanie poprzedziły lata doświadczeń w robotach ziemno-rozbiórkowych, poczynione obserwacje oraz potrzeba ułatwienia pracy i zredukowana kosztów. – Urodziliśmy się i wychowaliśmy wśród maszyn do robót ziemnych, pracowaliśmy z nimi dzień i noc. W końcu nasze głowy zaczęła drążyć myśl, jak w sposób innowacyjny i ekonomiczny wykorzystać ponownie odpady budowlane w naszym otoczeniu. Myśl o czymś, co pozwoliłoby zmniejszyć koszty ich transportu i utylizacji – wspominają narodziny łyżki kruszącej bracia Azzolin.
Oczywiście istniały wówczas rozwiązania - stacjonarne i mobilne kruszarki oraz zakłady przesiewające - ale był z nimi jeden podstawowy kłopot: wszystkie były kosztowne w zakupie, transporcie i konserwacji. Nie wszystkie dało się też wykorzystać na każdym placu budowy, szczególnie w trudno dostępnych miejscach lub obszarach miejskich. – Ponieważ mieliśmy już koparki, które pracowały z łyżkami kopiącymi i młotami wyburzeniowymi, wpadliśmy na pomysł, by zbudować łyżkę, która mogłaby materiał pobrać i jednocześnie go skruszyć. Jak pomyśleliśmy, tak zrobiliśmy - skonstruowaliśmy oraz opatentowaliśmy taką łyżkę, którą następnie testowaliśmy na naszych budowach. Rozwiązanie sprawdziło się znakomicie i w ten sposób zrodziła się marka Meccanica Breganzese, znana obecnie na całym świecie jako MB Crusher, która z czasem stała się synonimem łyżki kruszącej – opowiadają włoscy wynalazcy.

Od jednej do 30

Od wprowadzenia łyżki MB minęło ponad 16 lat, spędzonych na badaniach i rozwoju wielu rozwiązań i patentów, dzięki czemu oferta jest ciągle aktualizowana o innowacyjne produkty. To również czas, w którym rodzinna firma przekształciła się w międzynarodowy koncern i stworzyła nowy segment rynku, który usprawnił i przyspieszył pracę tysięcy firm działających w budownictwie, rozbiórkach czy recyklingu. – Przez 16 lat zmienił się nie tylko rynek, lecz także nasza firma – podkreślają bracia Azzolin – zarówno pod względem obrotów, zasięgu międzynarodowego, liczby pracowników, których zatrudniamy teraz ponad 150, czy wreszcie liczby produktów, których obecnie oferujemy 30.
Asortyment spółki MB z Fara Vicentino koło Vicenzy, bazującej na 60-letnim doświadczeniu rodzinnej firmy specjalizującej się w kruszeniu materiałów, obejmuje łyżki kruszące do koparek o masie już od 4 do 70 i więcej ton, produkujące nawet 60-120 t kruszywa na godzinę (zależnie od kalibru), a także przystosowane do innych nośników, w tym koparko-ładowarek i minikoparek (5-10 t) czy kompaktowych ładowarek kołowych i burtowych (2,8-4,5 t). Oprócz kruszarek w programie są również łyżki przesiewające do maszyn o masie 2,6-35 t, głowice frezujące do maszyn 6-35 t oraz chwytaki do maszyn klasy 6-25 t.

Naturalnie przyjazne

Łyżka kruszarki MB stała się również symbolem ogólnoświatowej kampanii, w której poszukiwanie maksymalnej wydajności połączone jest z potrzebą racjonalnego i oszczędnego wykorzystywania zasobów naturalnych. Według włoskich przedsiębiorców żyjemy w czasach, w których ludzie na całym świecie obawiają się przyszłości i zastanawiają się, jak korzystać z dostępnych zasobów bardziej oszczędnie, w sytuacji gdy zaludnienie ziemi stale rośnie, a wraz z nią zapotrzebowanie na surowce. M.in. właśnie dlatego branża sprzętu do przetwórstwa materiałów odpadowych rozwija się tak szybko, dostarczając najnowocześniejsze rozwiązania, takie jak łyżka krusząca MB - produkt, który tworzy niebagatelną wartość dodaną, jest przyjazny dla środowiska i przynosi wymierne korzyści jej użytkownikom.

SS

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.