[ATB] Aktualności

MB Crusher - Kompaktowa i wszechstronna

Data publikacji:

Przywiązanie do marki rzadko kiedy bywa motywowane głównie sentymentem. Twarde prawa rynku sprawiają, że jest ono oparte przede wszystkim na rzeczywistych zaletach sprzętu. Tak też jest w wypadku włoskiej firmy General Scavi e Trasporti, działającej w regionie Wenecji Euganejskiej w północno-wschodnich Włoszech, specjalizującej się w pracach ziemnych, rozbiórkach i recyklingu, od wielu lat wykorzystującej w swojej działalności łyżki kruszące marki MB Crusher.

Założona niemal 50 lat temu rodzinna firma General Scavi e Trasporti, którą Luciano Adami prowadzi obecnie z synami - Massimiliano i Matteo, wykonywała początkowo wykopy i inne prace ziemne, ale z biegiem czasu rozszerzała kierunki i obszar działania. – Obecnie operujemy na terenie całego regionu Wenecji i prowadzimy zdywersyfikowane formy aktywności, również w zakresie recyklingu. Dlatego właśnie wybraliśmy łyżki kruszące MB Crusher, które zapewniają nam wyższą rentowność oraz konkurencyjność. Łyżki te przynoszą korzyści także naszym klientom, którzy dzięki niższym kosztom obróbki materiałów rozbiórkowych niż przy recyklingu wykonywanym tradycyjnymi metodami, uzyskują ogólny wzrost oszczędności – wyjaśnia Massimiliano Adami.

Szczęki pełne zalet

Oprócz prac ziemnych i rozbiórkowych włoska firma wykonuje również zlecenia w sektorze przemysłowym. – Doskonałe rezultaty osiągaliśmy szczególnie w zgniataniu butelek, pojemników i innych opakowań szklanych. Proces kruszenia przy użyciu łyżki pozwalał odzyskiwać do powtórnego wykorzystania możliwie maksymalną ilość surowca, jak również zapobiegał zanieczyszczeniu otoczenia wyciekającymi pozostałościami płynów – przekonuje Massimiliano Adami.

Dlaczego rodzinna firma zaufała sprzętowi MB Crusher? Powodów jest kilka, a najważniejsze przypomina Matteo Adami: – Przed zakupem w roku 2009 łyżki BF 70.2 użytkowaliśmy przez pewien czas większą łyżkę BF 90.3. Jednak kiedy przeszliśmy z koparek gąsienicowych na kołowe, zdecydowaliśmy się na model BF 70.2, który jest najlepiej przystosowany do maszyn tego typu. Jeśli chodzi o solidność łyżki czy wydajność, nic się nie zmieniło, a dowody były podczas pracy widoczne gołym okiem.

Model BF 70.2 pracował przez ponad 7 lat absolutnie niezawodnie, podlegając jedynie normalnemu zużyciu eksploatacyjnemu. Tak jak wszystkie łyżki kruszące MB, BF 70.2 to wyjątkowo kompaktowy i wydajny sprzęt. Obecnie pracuje na koparce Komatsu PW 180 i często poddawany jest naprawdę trudnemu egzaminowi, krusząc bloki szczególnie twardego betonu. Kruszymy nim również zmieszane materiały drobniejszego kalibru, niekiedy z dość wysokim udziałem ziemi, ale nawet wówczas wydajność jest więcej niż zadowalająca, a łyżka nigdy nie ulega zablokowaniu czy zapchaniu, dzięki szczególnej geometrii szczęk, która jest znamienną cechą maszyn MB Crusher – tłumaczy przedsiębiorca.

Moc czwartej generacji

Szczękowa łyżka krusząca BF 70.2 sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wymagana jest wysoka wydajność, przy kompaktowych rozmiarach i zredukowanej masie narzędzia. Optymalny zakres roboczy dla tej maszyny to małe i średnie prace przy rozbiórkach, recyklingu, wykopach i pracach drogowych w mieście i obszarach podmiejskich.

W swojej najnowszej wersji model BF 70.2 S4 należy obecnie do czwartej generacji łyżek kruszących firmy MB. Dzięki przebudowanej konstrukcji jest nieco mniejszy i wyróżnia się jeszcze większą wydajnością i odpornością, zwłaszcza w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Poza tym rozszerzone możliwości regulacji wielkości materiału wyjściowego oraz nowy, zintegrowany układ smarowania czynią go bardziej wszechstronnym i funkcjonalnym.

Ważąca 2,3 t łyżka BF 70.2 S4 o pojemności 0,66 m³ współpracuje z maszynami o masie operacyjnej od 14 t. Jest bardzo prosta w instalacji i do prawidłowej pracy wymaga przepływu 140 l oleju na minutę oraz ciśnienia 220 barów (ciśnienie rozwierania szczęk - 10 barów). Ma otwór wlotowy o wymiarach 740x510 mm i szczelinę wylotową regulowaną w zakresie od 12 do 130 mm oraz osiąga wydajność do 31 m³/h, zależnie od rodzaju i wielkości nadawy oraz rozmiaru produkowanego kruszywa. W opcji łyżkę można doposażyć m.in. w szybkozłącze do koparki, separator metalu, licznik godzin, zestaw redukujący pylenie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.