[ATB] Aktualności MB Crusher

MB Crusher - Łyżka krusząca MB-C50

Data publikacji:

Wewnątrz budynku w Bawarii wykorzystano łyżkę kruszącą MB-C50 firmy MB Crusher na koparce CAT.

W samym centrum Monachium, pod numerem 45 Franziskaner Strasse, niemiecka firma Stöger Baggebetrieb, specjalizująca się w restrukturyzacjach budynków, podjęła się zbudowania nowej części obiektu, wyburzając część wewnętrznego dziedzińca pod nowe fundamenty.

Trudności logistyczne

W czasie wojny ludność znajdowała schronienie w pobliskich budynkach, uciekając przez podziemne tunele, bez konieczności wychodzenia na ulicę i ryzyka zatrzymania. Niektóre podziemne tunele mogły powstać już ok. 1700 r. Dziś przejścia są tam jeszcze, ale nad nimi powstały nowoczesne budynki, domy, sklepy, które czasami muszą zostać przebudowane, aby pomieścić nowych najemców lub nowe firmy. Jednak w centrach miast bardzo trudno jest remontować budynki z zewnątrz, więc prace przeprowadza się od strony podwórza.

Pod numerem 45 wejście na dziedziniec jest małe, a sam dziedziniec jest wąski. Jedyną maszyną operacyjną, która mogła wjechać tam bez problemu była 5-tonowa minikoparka Caterpillar. Jednak, aby uniknąć nieustannego przewożenia materiału z wykopów do centrum recyklingu i z powrotem, zainstalowano na niej łyżkę kruszącą MB-C50 i za jej pomocą przeprowadzono na terenie dziedzińca wszystkie niezbędne prace. Urządzenie obsługuje się z kabiny koparki, materiał zbierany i przerabiany jest bezpośrednio na miejscu, a operator bez konieczności wzywania serwisu, w ciągu kilku minut może zmienić wielkość materiału wychodzącego. Ponadto łyżka krusząca MB-C50 nie generuje dodatkowych kosztów transportu, ponieważ może być dostarczona na budowę bezpośrednio na maszynie operacyjnej, na jakiej jest zainstalowana. Jest uniwersalna, ze względu na swe kompaktowe rozmiary.

Zalety dla otoczenia

Łyżka krusząca MB-C50 wyposażona jest w ogranicznik zapylenia dla tłumienia pyłu, nie wytwarza dużo hałasu, a w porównaniu z innymi, tradycyjnymi maszynami kruszącymi powoduje tylko niewielkie wibracje na maszynie roboczej i żadne dla budynków. W efekcie mniej maszyn, które się przemieszczają, oznacza mniej zanieczyszczenia dla środowiska i mniej hałasu. Ponowne wykorzystanie materiału pochodzącego z wykopów oznacza zaś mniejsze koszty i zmniejsza zanieczyszczenie środowiska. I w ten sposób odpady z budowy stają się zasobem budowlanym: do wypełnienia fundamentów nowej konstrukcji, ale także do wykopów wykonywanych pod rurociągi, nawierzchni drogowych, ogrodów jako elementy dekoracyjne. A jeśli nie znajdzie się możliwości wykorzystania na miejscu, materiały te stają się zasobem handlowym i mogą być sprzedawane do innych firm.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.