[ATB] Technika MB Crusher

MB Crusher - Pokazowe kruszenie

Data publikacji:

MB Crusher to włoska marka słynąca wręcz z konstrukcji łyżek kruszących i przesiewających. Swoje najnowsze modele specjaliści od kruszenia i recyklingu zaprezentowali podczas zakończonych niedawno targów ConExpo. Zrobili to jednak w wyjątkowo ciekawy sposób.

Targi i wystawy branżowe to dość specyficzny czas dla firm maszynowych. Zaledwie przez kilka dni trwania imprezy mają oni możliwość zaprezentowania swoich produktów setkom, a nawet tysiącom ludzi. Dlatego z roku na rok, z wystawy na wystawę zwiedzający obserwują coraz ciekawsze formy prezentacji maszyn i nowinek technologicznych.

Stojące na stoiskach maszyny nie robią już na zwiedzających takiego wrażenia jak przed laty. Dlatego systematycznie starają się w możliwie najlepszym świetle pokazać swoje najciekawsze wyroby i osiągnięcia technologiczne. Bez względu na to czy dana wystawa odbywa się na powietrzu czy w hali, organizowane są różnego rodzaju pokazy czy prezentacje. Jednak największe wrażenie robią pokazy pracy. Można wówczas na własne oczy zobaczyć czym wyróżnia się dana konstrukcja.

Taki właśnie pokaz zaplanowali przedstawiciele amerykańskiego oddziału firmy MB Crusher (MB America, Inc.) podczas targów ConExpo organizowanych co trzy lata w Las Vegas (Stany Zjednoczone). Jest to jedna z najważniejszych imprez budowlanych w tamtej części świata i nic dziwnego, że producenci decydują się na atrakcyjne prezentacje. Od ostatniego ConExpo w 2014 r. firma MB Crusher rozszerzyła swoją linię produktów o nową linię osprzętu przeznaczonego do miniładowarek, ładowarek kołowych i koparek. W ofercie pojawiły się również 360-stopniowe chwytaki obrotowe oraz podwójne głowice urabiające MB-R. Postanowiono więc zorganizować małe show prezentując część urządzeń w trakcie działania.

Pokazy pracy MB Crusher zrealizowano na powierzchni prawie 400 m2. Ich celem było pokazanie, że te stosunkowo niewielkie narzędzia mogą być montowane na różnych maszynach przekształcając je w mobilne linie technologiczne. Amerykanie postanowili zademonstrować, że dzięki łyżkom MB Crusher można mieć ruchomą fabrykę w swoim miejscu pracy, przełączając się między urządzeniami do kruszenia i przesiewania. Dlatego też widzowie mogli zobaczyć jak wygląda szybka zmiana i montaż narzędzi między łyżkami o różnym przeznaczeniu.
W rolach głównych wystąpiły koparka i kompaktowa mini ładowarka. Na pierwszej z nich montowano łyżkę kruszącą BF120.4 oraz łyżkę przesiewającą MB-S18. Z kolei na ładowarce prezentowano na zmianę łyżki MB-L140 oraz MB-LS140. Do kruszenia i przesiewania wykorzystano betonowy gruz oraz granitowe skały.

BF120.4 to duża łyżka krusząca zaprojektowana z myślą o koparkach o masie ponad 30 ton. Włoska konstrukcję ma pojemność 1,3 m3 i wyróżnia się wydajnością na poziomie 50 m3/h. Łyżka obciąża wysięgnik masą niespełna 5 ton. Po pokazie kruszenia, na koparce instalowano wydajną łyżkę przesiewającą MB-S18 o pojemności 2,4 m3 przystosowaną do pracy na koparkach o masie między 20 a 35 ton. 

Jak nie trudno się domyślić ładowarka pracowała ze znacznie mniejszym sprzętem. Co nie oznacza, że zrobiła mniejsze wrażenie. Model MB-L140 przeznaczony jest do pracy na mini ładowarkach o masie ponad 3 ton i pogłębiarek od 6 do 8 ton. Podobnie zresztą jak łyżka MB-LS 140, którą zaprojektowano z myślą o ładowarkach nie lżejszych niż 2,6 tony.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.