[ATB] Technika

MB Crusher pomaga gdy brakuje materiałów

Data publikacji:

Niedobór surowców i gwałtownie rosnące ceny - ten problem dotyczy wszystkich, od producentów po klientów końcowych. Kryzys w tym zakresie dotknął wszystkie sektory, a zwłaszcza mechanikę i budownictwo, i wydaje się, że nie skończy się zbyt szybko. Ceny rosną z miesiąca na miesiąc, stając się dużym obciążeniem dla firm, które już teraz borykają się z wydłużonymi terminami dostaw. Praca jest, ale nie ma pewności, kiedy zostanie zakończona, roboty publiczne i prywatne zagrożone są zastojami i blokadami, z powodu braku materiałów.

Jedną z pierwszych rzeczy, która przyszło mi do głowy w związku z tym problemem, było to, aby jakoś udało się być bardziej autonomicznym, nie być zależnym od osób trzecich, a przynajmniej nie we wszystkim – przekonuje przedstawiciel firmy wyburzeniowej z Białorusi. – Mając do czynienia z rozbiórkami, mamy na miejscu dużo gruzu do wyrzucenia - żelbet, cegły, płytki, zbrojone słupy itp. - więc zadaliśmy sobie pytanie, dlaczego nie zagospodarować  gruzu bezpośrednio na placu budowy, aby można go było potem ponownie wykorzystać? Ale przede wszystkim, jak konkretnie przeprowadzić ten proces? - dodaje.

Na początku był gruz

W jaki sposób wykorzystano to, co było tylko odpadem? Firma wykorzystała łyżkę kruszącą BF70.2 - do redukcji objętościowej - i łyżkę przesiewającą MB-S18 - do czyszczenia i sortowania materiału na miejscu za pomocą koparek. Dzięki dwóm osprzętom i jednej koparce sami wyprodukowali wysokiej jakości materiał, gotowy do ponownego użycia.

Maszyny firmy MB Crusher pozwalają na przekształcenie gruzu w surowiec gwarantujący utrzymanie aktywności na placu budowy, nawet w przypadku braku materiałów, w miejscach o utrudnionym dostępie lub w miastach z dużymi ograniczeniami przeładunkowymi oraz ograniczeniami w zakresie emisji hałasu i pyłu. Sam proces odbywa się na miejscu poprzez przekształcenie odpadów, które są rozdrabniane i selekcjonowane na surowiec wtórny. Proces ten jest zarówno użyteczny, jak i korzystny ekonomicznie.

Po przekształceniu „oczyszczony” gruz może być ponownie wykorzystany do innych prac, np. jako fundament pod budowę nowych dróg. Niedawno w Serbii, po rozbiórce starego budynku handlowego, do budowy podłoża ulic w tym obszarze wykorzystano mieszankę cegieł, żelbetu i materiałów rozbiórkowych. Czas i koszty transportu, utylizacji i zakupu nowego materiału zostały anulowane. Było to możliwe dzięki łyżce kruszącej BF80.3 MB Crusher zastosowanej do koparki, która już jest na miejscu.

Kolejnym przydatnym narzędziem ułatwiającym prace w procesie odzyskiwania materiałów rozbiórkowych są chwytaki sortujące MB Crusher.

– Są to zwinne i praktyczne maszyny, doskonałe zarówno do rozbiórki, jak i do przeładunku materiałów porozbiórkowych – mówi jeden z włoskich przedsiębiorców budowlanych. Cechą charakterystyczną chwytaków MB Crusher jest także czułość chwytu: zapewnia ona wyjątkową precyzję, a siłę zamykania można stopniowo zwiększać. Dzięki wymiennym kleszczom i obrotowi hydraulicznemu o 360° pozwalają na zarządzanie dużymi ładunkami i nietypowymi kształtami nawet na niewielkiej przestrzeni.

Polecamy produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.