[ATB] Technika MB Crusher

MB Crusher - Recykling na wysokim poziomie

Data publikacji:

Wykorzystywanie odpadów pochodzących z procesów przemysłowych i ich zastosowanie w realizacji nowych projektów jest obecnie regularną praktyką w wielu krajach. Celem takiego działania jest zgodność z polityką zrównoważonego rozwoju, zakładającą zmniejszenie zużycia zasobów naturalnych i minimalizację produkcji odpadów. W jego realizacji sprawdza się sprzęt marki MB, znanego włoskiego producenta osprzętu do koparek, ładowarek oraz koparko-ładowarek.

Sprzęt ten jest z powodzeniem wykorzystywany m.in. w niemieckiej firmie specjalizującej się w recyklingu metali i żużli z pieców, która wybrała jedną z najnowszych łyżek przesiewających do ładowarek - model MB-LS170. Wszechstronność łyżki firmy MB Crusher znajduje swoje odzwierciedlenie m.in. w sprawnym pozyskiwaniu różnej wielkości pozostałości po okresowym czyszczeniu pieca, które oczyszczone z kurzu i pozostałości nadają się do dystrybucji jako dobrej jakości stal. Łyżka MB-LS170 jest stosowana również do recyklingu aluminium, który jest następnie przetapiany w specjalnym piecu, w wysokiej temperaturze, co prowadzi do uzyskania bloków aluminiowych, które są gotowe do ponownej sprzedaży. Dzięki zastosowaniu tego sprzętu, pozostałości uważane dotychczas jako materiał przeznaczony do usunięcia, są zatem teraz znów przekształcane do postaci możliwej do eksploatacji, co ma ważne zalety z punktu widzenia ochrony środowiska, jak i ekonomii.

Nowa do przesiewania

Zaprezentowana po raz pierwszy w roku ubiegłym łyżka przesiewająca MB-LS170 (w tym wypadku zamontowana na ładowarce przegubowej Liebherr 509) o pojemności 1,1 m³ przeznaczona jest do współpracy z miniładowarkami, ładowarkami i pogłębiarkami o masie od 6,5 do 11 t. Lekka i kompaktowa łyżka (ok. 1,35 t; 1,67/1,86/1,38 m - dł./szer./wys.) może być wykorzystywana do wstępnej selekcji odpadów, rozbiórki i selekcji materiału do wypełniania wykopów, melioracji na terenach kamienistych, selekcji kamieni z cieków wodnych czy do oczyszczania plaż. Model MB-LS170 sprawdza się zwłaszcza podczas selekcji materiału naturalnego - zarówno przed, jak i po kruszeniu. Nowa łyżka przesiewająca firmy MB Crusher, według producenta pozwala na skrócenie czasu kruszenia nawet o 60%, umożliwiając oddzielenie materiału o żądanych parametrach. Łyżka, tak jak pozostałe produkty z linii MB, została całkowicie zaprojektowana i wykonana w nowym zakładzie produkcyjnym w Fara Vicentino we Włoszech.
GA
foto firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.