[ATB] Aktualności

MB Crusher - Ruch nie może zostać przerwany

Data publikacji:

Firma MB Crusher konsekwentnie rozwija produkcję łyżek przesiewających, łyżek kruszących, głowic frezujących i chwytaków wieloszczękowych, tworzących obecnie jeden z największych oraz najbardziej innowacyjnych parków maszynowych osprzętu dedykowanego dla górnictwa skalnego, budownictwa, drogownictwa czy recyklingu. Doceniła to m.in. niemiecka firma ERA, która wykorzystała głowice urabiające MB do prac rozbiórkowych na najstarszym w Europie odcinku autostrady AVUS, znajdującym się w Berlinie.

Na oddanym w 1921 r.
odcinku autostrady A114, do kwietnia 1998 r. odbywały się w niektóre weekendy wyścigi samochodowe. Nad autostradą znajduje się most, otwarty do użytku w 1938 r. - do jego rozbiórki wykorzystano głowice urabiające MB-R800 oraz MB-R900. Kluczowe było przy tym, aby w czasie prowadzenia prac nie zamykać ruchu na moście. Dzięki głowicom firmy MB Crusher, trwająca 8 dni operacja przebiegła bardzo sprawnie.

Wykonane ze stali Hardox głowice MB-R800 i MB-R900 to jedyne na świecie urządzenia tego typu wyposażone w unikalny system bezpośredniego napędu dwóch silników, który gwarantuje optymalną wydajność podczas produkcji i zwiększa zdolności kruszenia kamieni.

Koparka wyposażona w głowice MB charakteryzuje się dużą stabilnością, ze względu na nisko położony środek ciężkości głowicy. Plusem jest przy tym także system hydrauliczny MB, AAA+ wymagający ograniczonego przepływu hydraulicznego i ciśnienia, a także oferujący znaczny efekt chłodzący, przedłużając w ten sposób żywotność koparki. Głowice dedykowane do koparek o masie od 10 do 22 t i od 19 do 35 t - w zależności od modelu (zalecany przepływ oleju - 200/300 l/min), przeznaczone są przede wszystkim do kruszenia lub cięcia twardych materiałów w takich zastosowaniach, jak: budowa dróg, drążenie, praca w kamieniołomach, kopanie rowów, rozbiórki, zadania specjalne czy wszelkie zastosowania w obszarze miejskim.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.