[ATB] Technika

MC 85 - walec do wykopów Weber MT

Data publikacji:

Prawidłowe zagęszczanie gruntów spoistych może być nieraz problematyczne. Do pracy w takich warunkach idealnie nadaje się walec do wykopów Weber MC 85, który sprawdzi się podczas zagęszczania warstw podkładowych pod fundamenty, ścieżki lub parkingi, do zasypek, a także w budowie rurociągów i kanalizacji.

Do napędu prezentowanego walca służy chłodzony wodą, 3-cylindrowy silnik wysokoprężny Kubota o mocy 17,5 kW (24 KM). Jest to innowacyjna i nowoczesna jednostka, która spełnia aktualne normy emisji Stage V i Tier 4 Final. Ograniczenie kosztów eksploatacji uzyskano dzięki trybowi Eco przełączającemu silnik na obroty biegu jałowego, gdy pilot nie jest używany. Silnik Kuboty wyróżnia więc również niskie zużycie paliwa.

Walec Weber MC 85 przy masie własnej 1628 kg, zapewnia szerokość roboczą 82 cm i wybór pomiędzy dwoma ustawieniami zagęszczania 36 oraz 73 kN. Maksymalna prędkość robocza wynosi 22 m/min. Co ważne, świeżo ubita gleba nie zostaje ponownie uszkodzona przez obracające się bębny.

Zastosowany, hydrauliczny przegubowy układ kierowniczy zapewnia bowiem dobrą przyczepność, a duża siła odśrodkowa umożliwia zagęszczanie nawet ciężkiej gliny lub gruntów o dużej zawartości wody. Sterowanie maszyną odbywa się za pośrednictwem prostego w obsłudze, radiowego pilota, który umożliwia również przeprowadzenie zdalnej diagnostyki.

Za bezpieczeństwo operatora odpowiada dedykowany system czujników, które zatrzymają walec jeżeli odległość od człowieka jest mniejsza niż 2 m.

Wysoka niezawodność i łatwa konserwacja

Solidne wykonanie walca zapewnia mu długi okres bezawaryjnej eksploatacji. Obudowa wzbudnicy jest całkowicie uszczelniona w rolkach, co zapobiega uszkodzeniom spowodowanym wnikaniem wody. Wszystkie węże hydrauliczne są bezpiecznie zainstalowane i w pełni zabezpieczone przed przetarciem lub uszkodzeniem, a smarowane olejem wibratory zapewniają długą żywotność.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.