[ATB] Technika

McConnel - Maszyny na dystans

Data publikacji:

W miejscach, do których dostęp jest utrudniony, lub gdy praca może być niebezpieczna bardzo dobrze sprawdzają się kompaktowe maszyny sterowane zdalnie. Od 5 lat sprzęt tego typu oferuje również założona w roku 1935 angielska firma McConnel, która ostatnio uzupełniła asortyment w tym segmencie.

Oferta firmy McConnel w zakresie maszyn sterowanych radiowo obejmuje obecnie 6 pojazdów z rodziny „Robo” - 5 gąsienicowych i jeden kołowy, w tym nowy ciężki Robomax, a także Roboload dedykowany do prac załadunkowych. Wszystkie maszyny McConnela bardzo dobrze sprawdzają się w trudnym terenie, zwłaszcza na mocno nachylonych zboczach, co wynika z zastosowanego układu jezdnego i nisko położonego środka ciężkości, zapewniającego znakomitą stabilność.

Mocny i stabilny

Gąsienicowy Robomax, wyposażony w 80-konny, turbodoładowany silnik Yanmar, to jedna z najmocniejszych zdalnie sterowanych maszyn na rynku, skonstruowana na bazie sprawdzonego, uniwersalnego, ale dwukrotnie słabszego (Isuzu, 40 KM) i sporo lżejszego (1000 kg) modelu Robocut. Zbudowany ze stali o podwyższonej wytrzymałości, wyposażony we wzmocnione podwozie Robomax ma dwubiegowy napęd hydrostatyczny, zapewniający prędkość do 7 km/h, i może pracować na skłonach o nachyleniu do nawet 55°. Maszyna waży 1800 kg, ma wymiary 2,65/1,6/1,25 m (długość/szerokość/wysokość) i jest sterowana proporcjonalnie, za pomocą dżojstików na przenośnym panelu, gwarantującym pełną kontrolę w promieniu 150 m.
Standardowym zespołem roboczym jest mulczer rotorowy o szerokości 1,8 m, ale dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu szybkiego mocowania narzędzi maszyna może współpracować również z innym osprzętem, podobnie jak gąsienicowy nośnik Robocut, do którego McConnel oferuje obecnie 18 narzędzi zawieszanych, w tym m.in. portalową kosiarkę listwową, zgrabiarkę taśmową, frezarkę do śniegu, rozdrabniacz do drewna czy widły paletowe.

Nie tylko ładowacz

McConnel wprowadził również nośnik narzędzi Roboload, także zbudowany na gąsienicowej platformie Robocut, który już swoją nazwą zdradza główny zakres zastosowań. Maszyna o masie 1010 kg, równie sprawna w terenie jak Robomax czy Robocut, jest standardowo wyposażona w ramiona ładowacza z czterema solidnymi siłownikami, o równoległobocznej geometrii podnoszenia, z funkcją samopoziomowania łyżki, oraz w zintegrowaną tylną przeciwwagę. Z dużą łyżką oferuje udźwig do 300 kg i wysokość podnoszenia 1 m, stanowiąc doskonałe narzędzie do bezpiecznych prac załadunkowych w strefach zagrożenia. Dzięki systemowi szybkiego montażu osprzętu łyżkę można w kilka sekund zastąpić chwytakiem do drewna lub innym dowolnym narzędziem z bogatego asortymentu osprzętu McConnel, co w połączeniu z ruchomymi ramionami czyni ten model wyjątkowo wydajnym i wszechstronnym.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.