[ATB] Technika

McCormick X2 oraz X4 dla specjalistów

Data publikacji:

Należąca do koncernu Argo Tractors firma McCormick z siedzibą w Fabbrico we Włoszech, specjalizuje się w produkcji ciągników rolniczych, sadowniczych i komunalnych w szerokim zakresie mocy. Marka McCormick jest znana na całym świecie ze swojej zdolności do tworzenia prawdziwie innowacyjnych rozwiązań czego wyrazem są nowe ciągniki takie jak modele z serii X2 oraz X4, stanowiące ciekawą perspektywę dla klientów na naszym rynku.

    McCormick X2 oraz X4 dla specjalistów

Ciągnik specjalistyczny X2 dzięki niewielkim rozmiarom, zwinności i niewiarygodnej lekkości łączy w sobie najlepsze w swojej klasie osiągi z pełną zgodnością z ochroną środowiska. Dostępny jest w dwóch modelach: 2-055 oraz 2-060, każdy w dwóch wersjach: wąskorzędowej STD oraz obniżonej GE. Zapewnia doskonałą zwrotność i minimalne zagęszczenie gleby, przez co stanowi idealny wybór do prac związanych z uprawą warzyw, do sadów i winnic, szklarni. X2 sprawdzi się także w zastosowaniach komunalnych, takich jak utrzymanie terenów zielonych czy odśnieżanie i rozsypywanie soli. W tym przypadku niewielka waga pomaga również chronić trawniki na polach golfowych, w parkach i ogrodach.

Jednostką napędową w ciągnikach X2 jest trzycylindrowy silnik Kohler o mocy znamionowej 49 i 57 KM z turbodoładowaniem i układem wtryskowym Common Rail, spełniający wymagania normy emisji Stage V. Maksymalny moment obrotowy 200 Nm uzyskiwany jest przy 1200 obr./min, podtrzymanie momentu obrotowego do 37% zapewnia efektywniejszą szybkość reakcji na obciążenie zarówno na polu, jak i na drodze.Przenoszenie napędu umożliwia firmowa przekładnia Argo Tractors z czterema biegami i trzema zakresami. W opcji są biegi pełzające. Napęd przekazywany jest na 4 koła, jest tutaj również blokada mechanizmu różnicowego oraz sprawny układ hamulcowy zapewniający przyczepność i większą stabilność na zboczach i pochyłym terenie. Hydraulikę typu open center zasila podwójna pompa 35+20 l/min. Tylny TUZ zapewnia udźwig 1200 kg, przedni maksymalnie 400 kg.

Konstrukcja ROPS lub pełnoprawna kabina operatora

X2 stawia komfort operatora na pierwszym miejscu. Stanowisko za kierownicą jest przestronne, fotel z wieloma regulacjami jest obszerny i wygodny, a obszar sterowania charakteryzuje się funkcjonalnym designem i nowoczesnymi, ergonomicznymi liniami. Bardzo dobrze widoczny jest wyświetlacz elektroniczny, który pozwala operatorowi mieć wszystko pod kontrolą. Dostępne są tutaj niezbędne informacje o stanie maszyny, diagnostyce silnika, alarmach, prędkości jazdy itd. Wersja ze składaną konstrukcją ROPS sprawdza się do zastosowań o niskim prześwicie. W modelu X2 GE maska i kierownica mają minimalną wysokość od podłoża zaledwie 1130 mm i są najniższe w tym segmencie. Wersja z pełną kabiną jest wyposażona w drzwi otwierane do tyłu, wydajny układ klimatyzacji i cztery światła robocze na dachu.

Nowe, uniwersalne ciągniki serii X4

Modele z serii X4 to wszechstronne maszyny klasy średniej, które równie dobrze poradzą sobie w winnicach i sadach o szerokich rzędach, jak również podczas uprawy roli, a doskonała widoczność i kompaktowe wymiary zapewniają im bezpieczną pracę z ładowaczem oraz zwinne poruszanie się przy obsłudze budynków inwentarskich.

Modele X4.060 / X4.070 / X4.080 napędzane są czterocylindrowym silnikiem Kohler KDI 2504 TCR z turbiną, intercoolerem, technologią wielozaworową i elektronicznym układem wtryskowym Common Rail. Moc silnika w zależności od wybranej wersji wynosi 61/68/75 KM. Silniki Kohler Stage V są gwarancją wydajności i oszczędności. Układ oczyszczania spalin DOC/DPF nie wymaga stosowania mocznika, a oszczędność paliwa można zwiększyć dzięki przełącznikowi Engine Memo Switch. Rozwiązanie to pozwala zapisywać i wczytywać prędkości obrotowe  silnika najbardziej odpowiednie dla używanego osprzętu lub wykonywanego zadania.

Do wyboru są przekładnie: 24/24 Speed Four z mechanicznym Hi-Lo dla maksymalnego komfortu pracy lub 12/12 Power Four z rewersem elektro-hydraulicznym do zadań wymagających częstego przełączania biegów do przodu i do tyłu. X4 skutecznie eliminuje problem zagęszczanie gleby, dzięki optymalnemu rozłożeniu ciężaru: 45% z przodu i 55% z tyłu. Oferuje przy tym znakomite właściwości trakcyjne, manewrowe oraz dużą stabilność w każdym terenie. Oś przednia ciągnika jest wyposażona w blokadę mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu i elektrohydrauliczne załączanie napędu na cztery koła.

Wydajny układ hydrauliczny i komfort pracy operatora

Układ hydrauliczny z otwartym centrum o wydatku 52 + 30 l/min można także skonfigurować do wymagań użytkownika. Ciągnik może być jednocześnie wyposażony w tylny podnośnik sterowany mechanicznie oraz w opcjonalny przedni podnośnik i WOM lub ładowacz czołowy. Podnośnik tylni zapewnia udźwig do 3000 kg, WOM dwie prędkości robocze 540/540E. Wyróżnić należy bezciśnieniowy przewód powrotny do zbiornika, który zapobiega przegrzewaniu się oleju. Ten innowacyjny mechanizm eliminuje konieczność ciągłej regulacji natężenia przepływu i równocześnie usuwa ciśnienie wsteczne, co optymalizuje funkcjonowanie używanego narzędzia.

Podobnie jak w serii X2, również tutaj dostępne są dwie konfiguracje platformy operatora. W wersji z konstrukcją ROPS, całość jest osadzona na silentblokach w celu zminimalizowania przenoszenia wibracji. Elementy sterujące zostały intuicyjnie rozmieszczone, a dodatkową ochronę zapewnia dwusłupkowy, składany pałąk ochronny ROPS, który umożliwia ciągnikowi pracę również przy nisko zawieszonych elementach otoczenia, na przykład w winnicach, sadach czy w budynkach gospodarczych. Alternatywnie, wersja z kabiną Total View Slim z przezroczystym szyberdachem zapewnia maksymalną widoczność i komfort pracy. Kabina wyposażona jest w fotel kierowcy z opcjonalnym zawieszeniem pneumatycznym, a także wykończenie i wyposażenie klasy samochodowej, takie jak system ogrzewania, klimatyzacji, teleskopową kierownicę z regulacją pochylenia oraz cyfrowe i analogowe przyrządy do sterowania funkcjami ciągnika.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.