[ATB] Nowości

MDB/Lifton Polska - Mocny i stabilny

Data publikacji:

W miejscach, do których dostęp jest utrudniony, lub gdy praca może być niebezpieczna bardzo dobrze sprawdzają się kompaktowe maszyny sterowane zdalnie. Sprzęt tego typu oferuje również firma MDB z siedzibą w Lanciano w środkowych Włoszech, która ostatnio uzupełniła asortyment firmy Lifton Polska. Nowym produktem wykorzystywanym do konserwacji i czyszczenia poboczy jest model Green Climber LV300.

Wszystkie maszyny Green Climber bardzo dobrze sprawdzają się w trudnym terenie, zwłaszcza na mocno nachylonych zboczach, co wynika z zastosowanego układu jezdnego i nisko położonego środka ciężkości, zapewniającego znakomitą stabilność. Opcjonalnie rozszerzane gąsienice pozwalają na pracę w najtrudniejszych warunkach. Rozszerzanie gąsienic odbywa się niezależnie z lewej lub prawej strony, tak aby zapewnić całkowitą kontrolę nad maszyną. Dzięki kompaktowej budowie z nisko osadzonym środkiem ciężkości maszyna jest w stanie wspiąć się po zboczu o nachyleniu do 60°.

Maszyna na dystans

Zastępujący z powodzeniem pracę 10 osób gąsienicowy Green Climber LV300, wyposażony w chłodzony powietrzem, 2-cylindrowy, 23,5-konny silnik wysokoprężny Kohler, z opatentowanym przez MDB systemem smarowania silnika i podwójnym systemem filtracji (maksymalny moment obrotowy 67 Nm), to mała kompaktowa kosiarka gąsienicowa o dużych możliwościach, która może się poruszać z prędkością do 9 km/h. Maszyna waży 680 kg (łatwy transport na przyczepie lub małym samochodzie dostawczym), ma wymiary 1,4/1,15-1,55/1,04 m (długość bez osprzętu/szerokość/wysokość) i jest sterowana za pomocą dżojstika na przenośnym panelu, gwarantującym pełną kontrolę w promieniu 150 m. Precyzyjne sterowanie pozwala na omijanie przeszkód (drzewa, znaki drogowe, słupki).

W wersji Pro
Nowością w ofercie jest wersja Green Climber LV300 Pro, będąca uzupełnieniem lżejszych modeli. Pojazd gąsienicowy o masie 780 kg napędzany jest chłodzonym cieczą, 3-cylindrowym silnikiem Yanmar o mocy 30,2 KM, zapewniający maksymalny moment obrotowy 85,9 Nm. Dłuższa o około 20 cm maszyna (1,58 m - bez osprzętu) ma zbiornik paliwa o pojemności 21 l.

Osprzęt do wyboru

Standardowo Green Climber LV300 wyposażony jest w kosiarkę bijakową do trawy z możliwością pracy 6 typami ostrzy, o szerokości 1,15 m, ale dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu szybkiego mocowania narzędzi maszyna może współpracować również z innym osprzętem o masie do 200 kg (przepływ oleju hydraulicznego do 40 l/min, ciśnienie - 200 barów). Firma MDB oferuje obecnie 17 narzędzi zawieszanych, w tym m.in. kosiarki bijakowe do pracy wzdłuż dróg do ścinania trawy i krzewów o średnicy do 5 cm, widły do podnoszenia ładunków, zamiatarka, pług wirnikowy, pług lemieszowy do śniegu, piaskarka, koparka łańcuchowa czy frezarka do pni. Do dyspozycji jest również boczne przesunięcie akcesoriów roboczych w zakresie 40+40 cm (w lewo i w prawo), które nie tylko pozwala na pracę w pobliżu przeszkód niższych niż wysokość maszyny (np. barierki, panele fotowoltaiczne), ale także wyważa maszynę podczas pracy bokiem na stromych zboczach (przesuwając osprzęt w kierunku góry wzniesienia).
W wyposażeniu standardowym są także m.in.: wzmacniane gąsienice gumowe o szerokości 200 mm (w opcji - o wysokim profilu i z metalowymi kołkami), system automatycznego oczyszczania chłodnicy, osłona ostrzy zapobiegająca wyrzutowi kamieni i fragmentów koszonych roślin spod kosiarki w kierunku operatora, zbiornik paliwa o pojemności 15 l, ładowarka baterii wraz z dodatkową baterią, hak holowniczy czy oświetlenie LED.

GA

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.