[ATB] Nowości

Mecalac - Najbardziej efektowna koparka?

Data publikacji:

Nie zawsze jest tak, że nowo opracowana maszyna zwraca na siebie uwagę. Nie wszystkie konstrukcje są atrakcyjne wizualnie, niektóre wręcz odpychają. W przypadku koparki obrotowej Mecalac MWR jest dokładnie odwrotnie.

Wspomniana koparka dostępna na rynku jest od niedawna, jednak już zdążyła zostać uhonorowana nagrodą za wzornictwo podczas wystawy Bauma w 2016. Co więcej, teraz model 9MWR otrzymał Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas wystawy Intermasz 2018.

W przypadku koparki MWR wystarczy szybki „rzut oka”, aby docenić kunszt projektantów i wizjonerskie podejście konstruktorów. Nowa koparka oprócz efektownej stylizacji i bardzo nowoczesnej linii nadwozia oddaje do dyspozycji operatora kilka wyjątkowo przydatnych funkcjonalności. – W firmie Mecalac projektowanie zawsze było częścią naszego procesu tworzenia. To ważny i strategicznie istotny komponent naszej marki i produktów, który nie ogranicza się tylko do estetyki. Nasz projekt jest funkcjonalny i bezpieczny. Łączy ergonomię z gładkimi liniami – komentuje Patrick Brehmer, szef marketingu Mecalac.

Dwie maszyny w jednym

Nowa konstrukcja łączy w sobie zalety koparek kołowych i gąsienicowych. Jest wszechstronna i wyjątkowo mobilna, zapewniając przy tym duże możliwości robocze i wysoki komfort obsługi. Taki efekt osiągnięto między innymi dzięki znacznemu obniżeniu środka ciężkości, co wpłynęło na komfort i stabilność koparki. Przy czym, jak zapewnia producent, nie wpłynęło to na prześwit maszyny. Mobilność zapewnia układ jezdny, który może być wyposażony w 4 koła kierowane. W warunkach o ograniczonym dostępie świetnie sprawdza się 3-częściowe ramię koparki. Maszyna osiąga dzięki temu dużą „zwinność” roboczą, pozwalając na pracę poza klasycznym układem.

Nowa seria koparek MWR produkowanych przez przedsiębiorstwo Mecalac obejmuje łącznie 4 modele: 7MWR, 9MWR, 11MWR oraz 15MWR. Najmniejszy z nich - 7MWR - jest szeroki na niespełna 2,2 m. Nic dziwnego, że inżynierowie Mecalac określają nową serię mianem maszyn o proporcjach XS i mocy podnoszenia XL. Wszystkie modele są wyjątkowo kompaktowe, co w połączeniu z układem 4 sterowanych kół, obrotową wieżyczką i 3-sekcyjnym ramieniem z przesunięciem sprawia, że nowe modele MWR są wyjątkowo uniwersalne.
Koparki Mecalac serii MWR umożliwiają pracę na wysokości do 6,5 m oraz głębokość kopania do 2,9 m. Gwarantują również bezproblemowe dysponowanie ładunkiem o masie 3 ton w zakresie do 3 m zasięgu.

Jak podkreśla producent, nowy MWR jest standardowo wyposażony w wiele różnorodnych funkcji, uwzględniając tym samym specyfikacje wymagane przez różnych klientów: wykonawców robót ziemnych, pracowników publicznych, służby komunalne i wielu innych. Warto również podkreślić, że lista wyposażenia dodatkowego i dostępnych akcesoriów jest bardzo atrakcyjna.
Sercem nowej koparki jest silnik Deutz TCD o pojemności 2,9 lub 3,6 l, spełniający normę emisji spalin Tier 4 Final. 75-konna jednostka wyposażona jest w układy EGR oraz DOC.

BK

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.