[ATB] Nowości

Meiller - Solidne naczepy

Data publikacji:

Niemiecka firma Meiller przedstawiła nowe rozwiązanie w postaci naczepy ze skrzynią izolowaną termicznie, pozwalającej kierowcy dostarczyć materiał w pożądanej temperaturze i wymaganej jakości.

Naczepa Meiller została zoptymalizowana pod względem ciężaru, przez co redukcja masy gwarantuje jeszcze bardziej wydajną i ekologiczną pracę przy zachowaniu stałej ładowności. Zrównoważona i wydajna praca możliwa jest teraz dzięki inteligentnemu zmniejszeniu masy, dużym rezerwom przeciążenia, imponującej początkowej sile podnoszenia i nisko położonemu środkowi ciężkości. Zastosowane długie prowadnice zmniejszają skłonność tłoków do klamrowania się, obniżając obciążenie elementów hydraulicznych. W prezentowanej naczepie zastosowany jest także nowy system szyn ślizgowych do plandek, który zapewnia bezpieczniejsze użytkowanie naczepy nawet przy silnym wietrze. W kwestii bezpieczeństwa użytkowania dostępny jest również opcjonalny alarm przechyłu, który ostrzega kierowcę, gdy naczepa znajduje się na pochyłości i nie gwarantuje bezpiecznego zsuwania.
Ułatwieniem dla kierowcy jest też stały monitoring ciśnienia w oponach, dzięki czemu można w każdej chwili sprawdzić, czy przyczepa porusza się zgodnie z przepisami. Stała komunikacja między ciągnikiem a naczepą usprawnia realizowane zadania transportowe i w realny sposób zwiększa bezpieczeństwo dla wszystkich współużytkowników dróg. Wysoka jakość zastosowanej izolacji termicznej pozwala zachować wymaganą w transporcie temperaturę, niweluje występowanie niepożądanych mostków termicznych, a zaimplementowana precyzyjna technologia pomiarowa oznacza, że temperaturę można monitorować w sposób ciągły. Rozwiązania zastosowane w przyczepie izolowanej termicznie pozwalają na sprawne i wydajne transportowanie materiału o zadanych parametrach np. podczas dostarczania asfaltu do budowy dróg.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.