[ATB] Aktualności

Mercedes-Benz - dedykowany do transportu samochodów

Data publikacji:

Pierwszy Nowy Actros jako pojazd dedykowany do transportu samochodów jeździ dla austriackiego usługodawcy logistycznego Lagermax.

Dzięki nowemu flagowemu pojazdowi Mercedes-Benz Trucks, ta rodzinna firma z Salzburga, zatrudniająca 3600 pracowników, jest wyróżniającym się w swej bardzo trudnej i konkurencyjnie branży liderem innowacyjności.

„Lagermax zawsze stawiał na rozwiązania techniczne, które zwiększają wydajność i gwarantują zysk”, tłumaczy kierownik floty pojazdów Lagermax – Franz Birgmann.

Przykładem niech będzie Predictive Powertrain Control ‒ inteligentny system sterujący tempomatem i skrzynią biegów, zmodernizowany wraz z wprowadzeniem Nowego Actrosa. Teraz pomaga on kierowcy jeździć oszczędnie nie tylko na autostradzie, ale także w ruchu podmiejskim. „Przy rocznym przebiegu każdej ciężarówki na poziomie ponad 100 tysięcy kilometrów każdy zaoszczędzony przez nas punkt procentowy jest ważny dla naszego sukcesu biznesowego”, mówi Birgmann. Jak relacjonuje dalej szef floty samochodowej, kierowcy szczególnie cenią w Nowym Actrosie Kokpit Multimedialny i system MirrorCam.

„Z Nowym Actrosem we flocie chcemy też w czasach niedoboru kierowców wysłać sygnał, że jesteśmy atrakcyjnym pracodawcą, który w swojej flocie ma zawsze najbezpieczniejsze, najwygodniejsze i najnowocześniejsze pojazdy”.

Grupa firm Lagermax posiada 55 oddziałów w dwunastu krajach Europy. Największe obroty w ramach Grupy generuje segment transportu samochodów i związane z nim usługi; na powierzchni niemal dwóch milionów metrów kwadratowych firma magazynuje nowe samochody. Jej flota obejmuje ponad 500 własnych samochodów ciężarowych. Do nich dochodzą pojazdy niezależnych kontrahentów. W przyszłym roku firma będzie obchodziła 100-lecie istnienia. Zdaniem Franza Birgmanna, pierwszy Nowy Actros w wersji do transportu samochodów, który otrzymał wewnętrzny numer AT 100, już dziś jest „kamieniem milowym w historii firmy”.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.