[ATB] Aktualności

Mercedes-Benz Trucks - Nowoczesny serwis, kompleksowe usługi

Data publikacji:

Od połowy stycznia 2018 r. klientów przyjmuje najnowszy obiekt dilersko-serwisowy Mercedes-Benz Trucks w Polsce. Powstały w ciągu niespełna roku budynek w podwarszawskim Emilianowie zlokalizowany jest tuż przy trasie S8.

Decyzja koncernu Daimler o budowie w Polsce nowej placówki, oferującej kompleksową obsługę samochodów ciężarowych Mercedes-Benz, została podyktowana dynamicznie rosnącymi potrzebami rynku. – Polski rynek zyskuje na znaczeniu, według danych Eurostatu 25% przychodu z przewozów międzynarodowych w Europie generują polskie firmy – mówi Przemysław Rajewski, dyrektor zarządzający Mercedes-Benz Trucks. – Dlatego jako Mercedes-Benz Trucks staramy się być na nim mocno obecni. Główny kierunek naszych działań to współpraca z dilerami i rozwój sieci. Jednak oprócz tego, aby umocnić pozycję koncernu, móc rozwijać i testować rozmaite rozwiązania, Daimler inwestuje w każdym kraju, w którym działa, również w swoje własne placówki. W Polsce takimi punktami są Mercedes-Benz Sosnowiec z oddziałami w Sosnowcu i Będzinie, oraz Mercedes-Benz Warszawa z oddziałem w Siedlcach, a teraz w Emilianowie pod Warszawą – dodaje.

Przemyślane w każdym calu

Skonstruowany modułowo obiekt w Emilianowie o powierzchni ok. 3,5 tys. m² (łączna powierzchnia - ponad 2 ha) kryje w swoich murach reprezentacyjny salon sprzedaży z zapleczem technicznym, biurowym i socjalnym, a także nowoczesny serwis z 12 stanowiskami naprawczymi wyposażonymi w jedyny w kraju podnośnik pięciostemplowy, służący do podnoszenia całych, również załadowanych zestawów ciężarowych. W module serwisowym znajdują się m.in.: stacja AdBlue, magazyn opon i części, system dystrybucji oleju, stacja kontroli pojazdów oraz myjnia. Projektanci nie zapomnieli przy tym o zapewnieniu komfortowej strefy kierowcy wyposażonej i zaprojektowanej zgodnie z najnowszymi standardami obowiązującymi w sieci Mercedes-Benz Trucks w Polsce (nocleg, poczekalnia, siłownia plenerowa).

GA

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.