[ATB] Technika

Merlo - Mistrz wszechstronności

Data publikacji:

Firma Merlo pretenduje do miana lidera nie tylko w segmencie ładowarek teleskopowych. Ostatnio przy okazji różnych imprez wystawienniczych włoski producent prezentował odnowione uniwersalne nośniki narzędzi należącej do Grupy Merlo marki TreEmme, specjalizującej się w zakresie wielofunkcyjnych pojazdów komunalnych, znajdujących zastosowanie w letnim i zimowym utrzymaniu dróg, pielęgnowaniu terenów zielonych, w pracach leśnych oraz wielu innych zadaniach.

Takie właśnie przeznaczenie ma m.in. nowy lekki nośnik osprzętu MM135MC, z którym można się było zapoznać podczas kwietniowych targów Bauma. Maszynę wyróżnia solidne, bardzo dobrze zabezpieczone od spodu podwozie oraz umieszczona bocznie kabina, zgodna ze standardem ROPS/FOPS, wyposażona w odporne na stłuczenie szyby, zapewniająca wysoki poziom bezpieczeństwa oraz bardzo dobrą widoczność.

Obwieszony osprzętem

Zgodnie z filozofią Merlo nośnik MM135MC, przypominający na pierwszy rzut oka ładowarkę bez teleskopu, ma budowę modułową i został skonstruowany specjalnie jako całoroczna maszyna wielofunkcyjna do prac komunalnych i lekkich prac leśnych. Dzięki temu posiada bardzo szerokie możliwości konfiguracji, co pozwala wykorzystywać tę maszynę w licznych zastosowaniach oraz spełniać nawet najbardziej wyszukane wymagania klientów. Umożliwia to bogaty program wyposażenia, obejmujący m.in. trzypunktowy układ zawieszenia, tylny wał odbioru mocy, wciągarkę, mechaniczny przedni wał odbioru mocy, wyjścia hydrauliki itd. Poza tym maszyna oferuje możliwość montażu osprzętu z każdej strony, nie tylko z tyłu czy z przodu.

Jazda jak ładowarką

Pojazd MM135MC wyposażono w 4-cylindrowy silnik o mocy do 100 kW/136 KM, spełniający normę emisji spalin Tier IV final/Stage IIIB, w stały napęd na 4 koła, a także możliwość kierowania wszystkimi kołami, w 3 trybach, podobnie jak w ładowarkach teleskopowych, co zapewnia znakomitą zwrotność (koła obu osi skręcone w przeciwne strony) i pozwala na jazdę po skosie (wszystkie koła skręcone w tę samą stronę).

Wydajną pracę w trudnych warunkach zapewniają wysoce wydajne chłodnice z wentylatorami z funkcją odwracania kierunku obrotów, umożliwiającą przedmuchiwanie radiatorów w celu usunięcia nagromadzonych zanieczyszczeń. Maszyna ma poza tym w standardzie m.in. system wstępnego podgrzewania płynu chłodzącego, dynamiczną kontrolę stabilności, zestaw przeciwpożarowy i jest seryjnie zalewana olejem ulegającym biodegradacji.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.