[ATB] Technika Merlo

Merlo - Panoramic w odnowionej odsłonie

Data publikacji:

Pierwsza seria ładowarek teleskopowych Panoramic debiutowała już w 1987 r. i dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zdobyła uznanie na rynku. Obecnie grupa Merlo wprowadza na rynek odnowioną linię tych ładowarek, które charakteryzują się jak zawsze doskonałą widocznością dla operatora maszyny oraz odpowiednimi parametrami technicznymi.

W zależności od wybranego modelu, prezentowane ładowarki charakteryzują się udźwigiem od 3,5 do 5 t oraz maksymalną wysokością podnoszenia od 11 do 18 m. Ładowarki teleskopowe Merlo Panoramic posiadają zamontowane na przednim moście napędowym stabilizatory, które sterowane są hydraulicznie. Zapewniają wysoką stabilność i wydajność pracy na nierównym terenie. Seria Panoramic została wyposażona w nowe, czterocylindrowe silniki o mocy 75 lub 102 KM. Wersje Panoramic Plus dodatkowo wyposażone są w system Eco-Power-Drive (EPD), który umożliwia regulację prędkości obrotowej silnika niezależnie od prędkości jazdy. System EPD z kolei zapewnia oszczędzanie paliwa i redukcję hałasu podczas pracy. Prędkość maksymalna ładowarek wynosi 40 km/h.
Cechą rozpoznawczą ładowarek z serii Panoramic jest przestronna i ergonomiczna kabina z doskonałym polem widzenia dla operatora. W nowej wersji ładowarek została ona przeprojektowana. Przeszklona powierzchnia okienna została powiększona o 10%. Zarówno szyba przednia, jak i tylna mogą być otwierane, a stalowa rama kabiny jest zgodna z międzynarodowymi standardami FOPS Level 2 (konstrukcja chroniąca przed spadającymi przedmiotami) oraz ROPS (konstrukcja zabezpieczająca przed przewróceniem). Producent umożliwia wybór jednego z dwóch wariantów wyposażenia kabiny - Standard oraz Premium. Ponadto kabina jest wsparta na specjalnych elastycznych mocowaniach, zaprojektowanych w celu zmniejszenia wibracji i zwiększenia komfortu pracy operatora. Z tych samych powodów mechaniczne i hydrauliczne zespoły sterujące są umieszczone bezpośrednio na podwoziu, a wszystkie główne funkcje są sterowane elektrycznie. Firma Merlo oferuje dla ładowarek Panoramic Plus system MCDC (Dynamiczna Kontrola Obciążenia Merlo). Automatycznie rozpoznaje on montowany osprzęt oraz ustala maksymalne parametry pracy maszyny z danym ładunkiem. System MCDC na bieżąco monitoruje pracę ładowarki i zapewnia jej bezpieczną i stabilną pracę. Operator maszyny na wyświetlaczu zamontowanym w kabinie ma stale przekazywane informacje o wskaźniku obciążenia, ustawieniach geometrycznych ładowarki, zamontowanym osprzęcie czy też podnoszonym ciężarze. Włoski producent zapewnia szeroką gamę osprzętu do ładowarki, który dzięki zamontowanym czujnikom jest automatycznie rozpoznawany przez system MCDC. Pośród oferowanego osprzętu znajdziemy m.in.: łyżki do materiałów sypkich i prac ziemnych, chwytaki do słomy, łyżko-krokodyl, wciągarkę linową, ramię żurawia, mieszacz betonu, chwytak obrotowy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.