[ATB] Aktualności Messe München

Messe München - Ekspansja na Amerykę

Data publikacji:

Firma Messe München rozwija swoją obecność w sektorze maszyn budowlanych na rynkach międzynarodowych - tym razem angażuje się po raz pierwszy w Brazylii. W ramach długookresowej współpracy z Sobratema (Brazilian Association of Technology for Construction and Mining), firma z Monachium będzie również partnerem M&T Expo, drugich co do wielkości targów w Ameryce Południowej.

Współpraca z tymi targami maszyn budowlanych pozwala nam na dostęp do najważniejszego rynku Ameryki Południowej i wzmacnia naszą pozycję jako wiodącego organizatora targów w branży maszyn budowlanych na świecie – wyjaśnia Klaus Dittrich, prezes i dyrektor generalny Messe München. Krok ten sygnalizuje również zamiar dalszej rozbudowy sieci Baumy w Ameryce Południowej przez Messe München. Pierwsza inicjatywa tego typu w regionie miała miejsce w 2015 r., w formie współpracy z AEM (Association of Equipment Manufacturers), w odniesieniu do Conexpo Latin America. Od wielu lat Messe München z powodzeniem współpracuje z AEM i Sobratema w organizacji imprez dla branży budowlanej i maszyn budowlanych.
Messe München będzie partnerem stowarzyszenia Sobratema z Sao Paulo (grupuje około 780 członków - producentów, sprzedawców detalicznych, leasingodawców i użytkowników) na mocy 30-letniej umowy o współpracy. Stowarzyszenie to jest organizatorem trzech imprez targowych - M&T Expo, M&T P&S i Construction Expo. Z tych trzech imprez wystawienniczych, pierwsza z nich - odbywająca się co 3 lata, jest szczególnie ważna dla Messe München. Te brazylijskie targi są jednymi z największych w Ameryce Południowej i jeśli chodzi o portfel produktów - porównywalne do monachijskiej Baumy. Do tego zadania powołano nową spółkę Messe München do Brasil Feiras - pierwsze współorganizowane przez nią targi M&T odbędą się w 2018 r. i będą wspierane przez międzynarodową drużynę Baumy.
– Zaangażowanie w Brazylii jest kluczowym elementem wdrażania zarówno naszej strategii zagranicznej Messe München, jak i strategii klastra Baumy – mówi dyrektor Stefan Rummel, podkreślając wagę tego projektu. Messe München jest obecnie obecny we wszystkich strategicznie ważnych rynkach świata w sektorze maszyn budowlanych. Brazylia jest jedną z 10. największych gospodarek świata i obejmuje ponad 50% południowoamerykańskiego rynku maszyn budowlanych.
Klaster Baumy obejmuje obecnie pięć imprez wystawienniczych: Bauma w Monachium (605 tys. m², największe targi na świecie), Bauma Chiny (drugie miejsce w portfolio Messe München, Bauma Conexpo India, Bauma Conexpo Afryka i CTT w Moskwie (największe targi w Rosji przystąpiły do klastra Bauma w 2015 r.).

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.