[ATB] Budownictwo

Metro: Krystyna przebiła się na Płocką. Drążenie tuneli zakończy się wcześniej

Data publikacji:

We wtorek 29 maja tarcza Krystyna, drążąca tunel północny II linii metra na Woli, przebiła się na stację C8 Płocka, kończąc tym samym drugi z trzech odcinków tunelowych na jej trasie. Dokonała tego o dwa dni wcześniej, niż pierwotnie planowano.

Tarcze drążące tunele II linii metra na Wolę, od stacji C6 Księcia Janusza do stacji C9 Rondo Daszyńskiego, utrzymują dobre tempo drążenia. Krystyna, drążąca tunel północny dla pociągów w kierunku Woli i Bemowa, przebiła się dziś po południu na stację C8 Płocka. – Udało się tego dokonać wcześniej, niż zakładaliśmy. Pierwotnie miała się przebić 31 maja – mówi Bartosz Sawicki, rzecznik prasowy wykonawcy, firmy Gulermak. 

Krystyna wydrążyła dwa z trzech przewidzianych odcinków tunelowych na jej trasie. Ze stacji C7 Młynów wystartowała 30 kwietnia. W sumie do pokonania miała 631 m. Teraz na stacji Płocka przejdzie przegląd – przed ostatnim odcinkiem do stacji C9 Rondo Daszyńskiego, gdzie spodziewana była w listopadzie. – Obecnie zakładamy wczesną jesień – mówi Sawicki.
Równolegle tunel południowy na odcinku od Młynowa do Płockiej drąży Maria. – Znajduje się przy Rabsztyńskiej, przed wentylatornią. Przez wentylatornię powinna przejść jutro bądź pojutrze. Na chwilę obecną zakładamy, że powinna dotrzeć do Płockiej między 15 a 18 czerwca – mówi Sawicki.
Wszystkie prace budowlane na odcinku zachodnim II linii od stacji C9 Rondo Daszyńskiego do stacji C6 Księcia Janusza powinny zakończyć się w listopadzie 2019 r.

Źródło: transport-publiczny.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.