[ATB] Budownictwo

Metro na Wolę: Druga tarcza trafia pod ziemię

Data publikacji:

We wtorek 13 lutego wykonawca zachodniego odcinka II linii na Wolę opuścił do szybu startowego na stacji C6 Księcia Janusza drugą z tarcz TBM. Zadaniem maszyny o imieniu Maria będzie wydrążenie tunelu południowego do stacji C9 Rondo Daszyńskiego. Oba tunele mają zostać wydrążone do końca roku.

Pierwsza tarcza – Krystyna – została opuszczona do szybu startowego na stacji C6 Księcia Janusza na początku stycznia. Jej zadaniem będzie wydrążenie tunelu północnego II linii do stacji C9 Rondo Daszyńskiego, którym w przyszłości będą poruszać się pociągi jadące z centrum na Wolę. Rozruch tarczy rozpoczął się w piątek 9 lutego. Według zapowiedzi wykonawcy w środę 14 lutego planowane jest rozpoczęcie regularnego drążenia tunelu.
Miesiąc po Krystynie powinna wystartować Maria, która drążyć będzie równoległy tunel południowy przeznaczony dla pociągów jadących w kierunku centrum i Pragi. Dzisiaj (13 lutego) 450-tonowa maszyna jest sprowadzana pod ziemię. Na dole, na poziomie -2 znajduje się już zaplecze tarczy.

Krystyna będzie musiała wydrążyć w sumie 2541 m tunelu, natomiast Maria – 2545 m tunelu. Pierwsza tarcza powinna zakończyć pracę w listopadzie, a Maria dotrze do Ronda Daszyńskiego w grudniu 2018 r.

Źródło: transport-publiczny.pl

foto. firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.