[ATB] Nowości

Metso - Nowa kruszarka Lokotrack LT200HP

Data publikacji:

Metso jest jedną z czołowych firm oferującą sprzęt i usługi do zrównoważonego przetwarzania i przepływu zasobów naturalnych w przemyśle wydobywczym, kruszyw, recyklingu i przetwórczym. Obecnie fiński producent wprowadza do swojej oferty nowy model kruszarki stożkowej Lokotrack LT200HP. Maszyna ta zbudowana jest na bazie znanej i cenionej kruszarki stożkowej Nordberg HP200.

Prezentowana kruszarka stożkowa Lokotrack LT200HP.  Pracuje w połączeniu z pierwotną instalacją w wielostopniowych systemach kruszenia takich materiałów jak podsypka kolejowa lub asfalt. Stosowana jest również w produkcji frakcji betonowej. Napęd maszyny stanowi wysokoprężny silnik CAT C13 o mocy 415 KM (310 kW) zgodny z normą emisji spalin Stage V. Kruszarka LT200HP zużywa co najmniej 15% mniej paliwa niż kruszarki napędzane hydraulicznie dzięki bezpośredniemu napędowi paska klinowego ze skrzyni biegów. Wysoka wydajność maszyny łączy się tu z kompaktowymi wymiarami ułatwiającymi transport. LT200HP stosowana jako kruszarka drugiego stopnia, gdzie maksymalna nadawa nie powinna przekraczać 190 mm, osiąga wydajność około 150-200 t/h. Oprócz większej wydajności producent dokonał także usprawnień w zakresie bezpieczeństwa i konserwacji. Należy tutaj wspomnieć np. o podwyższonych platformach, które zapewniają bezpieczny i łatwy dostęp do punktów serwisowych podczas czynności konserwacyjnych. W zależności od potrzeb klienta kruszarkę można wyposażyć w obudowę przeciwpyłową, osłonę wyrzutową, wysokociśnieniowy system  zraszania wodą lub specjalny skrobak do czyszczenia taśmy przenośnika. W standardzie oferowane są czujnik poziomu nadawy i wykrywacz metali. Wyposażenie opcjonalne obejmuje natomiast zdalne sterowanie. Bezprzewodowy system informacji i sterowania Metso ICr pozwala operatorowi monitorować i kontrolować kruszarkę z wygodnej kabiny.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.