[ATB] Aktualności koronawirusMetso

Metso pozyskało 290 mln na przeciwdziałanie kryzysowi

Data publikacji:

Aby być dobrze przygotowanym na wpływ COVID-19 na swoją działalność, firma Metso pozyskała nowe fundusze w łącznej wysokości 290 mln euro.Nowe finansowanie składa się z dwuletniego, odnawialnego kredytu w Nordea Bank w wysokości 100 mln EUR, który ma być wkrótce uruchomiony.

Ponadto, Metso podpisało z czterema bankami dwustronne odnawialne linie kredytowe o łącznej wartości 190 mln EUR na okres jednego i dwóch lat. Te cztery banki to Commerzbank, Corporate Bank, Skandinaviska Enskilda Banken i Standard Chartered Bank. Wszystkie linie kredytowe odnawialne są obecnie niewykorzystane. Wszystkie linie kredytowe zostaną przeniesione do Metso Outotec po zakończeniu połączenia Metso Minerals Business z Outotec, co ma nastąpić 30 czerwca 2020 r., pod warunkiem uzyskania wszystkich wymaganych zgód regulacyjnych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 05/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.