[ATB] Aktualności

Mieszkanie + Klucze dla najemców

Data publikacji:

Mieszkanie+ to program rządowy, którego celem jest zwiększenie podaży mieszkań na wynajem. Pilotażem tego programu są inwestycje realizowane przez państwową spółkę BGK Nieruchomości, która ma w przygotowaniu ponad 25 tys. mieszkań, a ponad 2 tys. w budowie. Łączna wartość przygotowywanych inwestycji przekracza 3 mld zł. Są one realizowane m.in. w oparciu o projekty modelowego domu wielorodzinnego, nagrodzone w ogólnopolskim konkursie architektoniczno – urbanistycznym.

26 maja symboliczne klucze do mieszkań wybudowanych w ramach programu Mieszkanie Plus zostaną przekazane 186 rodzinom w Białej Podlaskiej. Będą one przekazywane lokatorom w standardzie deweloperskim.  Aktualnie trwają odbiory techniczne tych mieszkań, a wszystkie rodziny powinny się wprowadzić do lokali na przełomie maja i czerwca. Zainteresowanie lokalami budowanymi w ramach programu Mieszkania Plus jest tak duże, że samorząd planuje budowę kolejnych budynków. W czerwcu ub. roku prezydent Białej Podlaskiej Dariusz Stefaniuk poinformował, że koszt budowy metra kwadratowego wyniesie tutaj 1860 zł netto. Dodał, że BGKN wyłożył na tę inwestycję 20 mln zł, które „zostaną w mieście, bo przetargi na budowę wygrały trzy lokalne firmy”. Opłata za wynajem 50-metrowego lokalu wraz z mediami wyniesie ok. 900 zł. Mieszkania w Białej Podlaskiej to kolejne wybudowane już lokale w ramach Mieszkania Plus. Pod koniec kwietnia pierwsi lokatorzy wprowadzili się do mieszkań pod Jarocinem.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.