[ATB] Budownictwo

Mieszkanie Plus: Budowa ruszy w średnich miastach

Data publikacji:

W tym roku w ramach rządowego programu Mieszkanie plus rozpoczniemy budowę mieszkań m.in. w Łowiczu, Zamościu oraz w Świdniku. Wówczas liczba lokali w budowie wzrośnie do ponad 1,5 tys. – powiedział PAP prezes PFR Nieruchomości Mirosław Barszcz.

Jak dodał: druga połowa 2019 roku pokaże, że inwestycyjna część programu Mieszkanie plus przechodzi z etapu projektowania do realizacji.

Wbijemy łopaty głównie w średnich miastach, które borykają się z odpływem mieszkańców na rzecz ich dużych sąsiadów

Przypomniał również, że czas od przygotowania inwestycji do wbicia łopaty trwa do trzech lat.

Głównym powodem jest to, że w Polsce normą jest brak planu zagospodarowania przestrzennego lub plan niezgodny z aktualnymi potrzebami. Do tego musimy doliczyć dwa lata, bo tyle - według danych GUS - przeciętnie trwa budowa bloku. Dziś w projektowaniu mamy aż 18 tysięcy mieszkań. Teraz jesteśmy na etapie, kiedy zaczną pojawiać się te przygotowywane przez nas inwestycje

Dodał, że w tym roku rozpocznie się budowa około 1 tysiąca mieszkań.

Obecnie w ramach rządowego programu trwa nabór do 42 mieszkań w Kępicach. Jeszcze w tym roku planowane jest rozpoczęcie naboru w Katowicach do 513 mieszkań na Nowym Nikiszowcu

Źródło: niezalezna.pl 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.